eur:
399.36
usd:
370.4
bux:
91632.37
2025. március 26. szerda Emánuel
Karácsony Gergely főpolgármester a Práter utca és Szigony utca kereszteződésénél lévő Mol Bubi gyűjtőállomáson tartott sajtótájékoztatón 2022. május 2-án. Újabb 900 kerékpárral és 75 gyűjtőállomással bővítik a Mol Bubi rendszert. Az első 350 kerékpár a idei év második félévében érkezik majd meg.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Karácsony Gergely lerántotta a leplet az új fővárosi traffipaxokról – térképen mutatjuk

A főpolgármester arról posztolt, hogy már tavaly megkezdődött a főváros több pontján a traffiboxok telepítése.

A fővárosi önkormányzat tavaly, "a főpolgármesteri bejelentést követően haladéktalanul megkezdte" a fixen telepített, a traffiboxokkal ellentétben állandóan működő sebességmérő kamerák telepítését - olvasható a főpolgármester Facebook-oldalán. Csütörtöki bejegyzésében ugyanakkor megjegyezte: a sebességmérő kamerák a közlekedésbiztonság szempontjából jelentős szerepet játszanak, de az Árpád hídon szerdán történt "tragédiát a forgalommal szemben közlekedő gépjármű vezetője okozta".

Posztjában Karácsony Gergely azt írta: tavaly próbaként a Váci úton, a Duna Plaza mellett a korábban eltérő műszaki megoldással kihelyezett, majd megrongált sebességmérő kamerák kiváltása történt meg. Az új eszközök már egy korábban kiépített infrastruktúrára épültek rá, és azóta is élesben üzemelnek - fűzte hozzá.

Közölte: az üzemeltetési költségek csökkentése érdekében az eredetileg tervezett 45 - egy-egy sáv mérésére alkalmas - kamera helyett 26 olyan modernebb sebességmérő kamerát telepítettek, amelyek összesen 46 sáv forgalmát képesek figyelni.

A rendőrséggel folyamatosan egyeztetve, a balesetveszély mértékét és a rendelkezésre álló infrastruktúra adottságait figyelembe véve választották ki a telepítés helyszíneit az önkormányzat munkatársai - jelezte a főpolgármester. Bejegyzése szerint a

sebességmérő kamerákat a mérésügyi hatóság hitelesítette, majd ezt követően helyezték üzembe a kamerákat, amelyek a rendőrségi KAFIR rendszer tesztkörnyezetében jelenleg is működnek.

A sikeres tesztüzemet és a fixen telepített sebességmérő kamerákat jelző közúti jelzőtáblák kiszerelését követően a következő hetekben valósul meg az, hogy éles üzemben immár bírságolja is a rendőrség a szabályszegő gépjárművek üzemben tartóit - közölte Karácsony Gergely, hozzátéve: "a bírságbevétel a rendőrség bevételét képezi", az üzemeltetés költségei a fővárosi önkormányzatot terhelik.

"A sebességmérő kamerák a közlekedésbiztonság szempontjából igen jelentős szerepet játszanak, azonban sajnálatos módon a tegnapi, az Árpád hídon bekövetkezett tragédiát a forgalommal szemben közlekedő gépjármű vezetője okozta. Az ilyen rendkívüli esetekben a sebességmérő kamerák sem nyújtanak védelmet" - zárta bejegyzését a főpolgármester.

Az Infostart nemrég írt arról, hogy az egy éve beígért tarffipaxok még mindig nem működnek az Árpád hídnál.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.26. szerda, 18:00
Balasa Levente
a Siemens Zrt – Smart Infrastructure szakmai igazgatója
Meredek tervvel állt elő Amerika, több területen tűzszünetben egyeztek meg a felek – Ukrajnai háborús híreink szerdán

Meredek tervvel állt elő Amerika, több területen tűzszünetben egyeztek meg a felek – Ukrajnai háborús híreink szerdán

Szergej Lavrov, Oroszország külügyminisztere kategorikusan elutasította, hogy országa átadja Európa legnagyobb atomerőművének irányítását Ukrajnának vagy bármely más országnak, miközben Donald Trump korábban érdeklődést mutatott az ukrán nukleáris létesítmények iránt - írja a Sky News. Oroszország megerősítette, hogy megállapodás született a Fekete-tengeri biztonságos hajózás garantálásáról, valamint az orosz és ukrán energetikai létesítmények elleni támadások átmeneti felfüggesztéséről. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×