eur:
408.03
usd:
375.17
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
A Magyar Honvédség Alföldi Ideiglenes Alkalmi Kötelékében (MH AIAK) szolgálatot teljesítő katonák járőröznek BTR 80-as páncélozott szállító harcjárművekkel a magyar-szerb határnál, Röszke és Ásotthalom térségében, az ideiglenes műszaki határzár mellett 2016. március 19-én.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

"Kezd kínos lenni" - Varga Mihály egy EU-s látogatóról beszélt

Az Európai Bizottság költségvetési és igazgatási ügyekért felelős biztosa Magyarországra utazik - közölte Varga Mihály.

A magyar pénzügyminiszter az Indexnek nyilatkozva azt mondta, hogy Johannes Hahn a saját szemével nézi majd meg a déli határkerítést.

„Kezd kínos lenni Brüsszelben is, hogy Magyarország saját pénzből finanszírozza a közös uniós határ védelmét” – értékelte az Indexnek Varga Mihály azt, hogy Johannes Hahn, az uniós költségvetési biztos elfogadta meghívását.

A magyar tárcavezető kiemelte: Magyarország 2015 óta nagyjából egymillió illegális határátlépést hiúsított meg az ország déli, schengeni határszakaszán. Arról már nem is beszélve, hogy Magyarország határvédelemre több mint 1,6 milliárd eurót fordított, az uniós hozzájárulás mértéke e költségekhez alig haladja meg az egy százalékot.

A találkozóra június második felében kerülhet sor.

A pénzügyminiszter szerint a költségvetési biztos júniusi látogatása az első lépés abba az irányba, hogy Brüsszel nagyobb szerepet vállaljon a határvédelmi költségeinkből.

Ahogy arról az Infostartion korábban beszámoltunk napi 6 millió forintnak megfelelő euróra akarja bírságolni Magyarországot az Európai Bíróság, a külső határvédelem ügyében. Gulyás Gergely a kormányinfón úgy vélte: erről már megszületett az ítélet, de azt az európai parlamenti választások után 4 nappal teszik közzé.

Varga Mihály erre is reagálva azt mondta: a büntetés helyett igazságos és arányos hozzájárulást várunk a határvédelmi költségekhez, "a tárgyaláson is ezt fogom képviselni".

Címlapról ajánljuk
Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×