A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, az Újszövetség szerint Jézus – pénteki keresztre feszítése után – a harmadik napon, vasárnap feltámadt, és kereszthalálával megváltotta minden ember bűnét, feltámadásával pedig győzelmet aratott a halál felett.
"A nagyhét, és különösen is a vége, a szent három nap a kereszténységünk legnagyobb ünnepe, hiszen megünnepeljük Jézus kereszthalálát és föltámadását, és ez az, ami számunkra az egész egyházi évnek a csúcspontja" – mondta az InfoRádió érdeklődésére Hatházi Róbert.
A kecskeméti Szentcsalád Plébánia plébánosa kiemelte, hogy a szent három nap olyan ünneplés a katolikus egyházban, amelynek a liturgiái csak egy évben egyszer kerülnek elő, és olyan elemeket tartalmaznak, amik máskor nem. Arra is felhívta a figyelmet, hogy a katolikus egyházban ez az ünnep nemcsak egyfajta emlékezést jelent, hanem azt is, hogy a "jelenbe hozzák" a korabeli eseményt.
"Mi szeretnénk átélni, megélni Krisztus kereszthalálát, a szenvedését és aztán a föltámadását. És szeretnénk azt az örömet megélni, amit az apostolok megéltek, amikor találkoztak a föltámadt Krisztussal" – mondta a plébános.
Arra a felvetésre, hogy az idők előrehaladtával, változik-e az üzenete a húsvétnak, a feltámadásnak, Hatházi Róbert azt mondta, a húsvét mindig a feltámadásról fog szólni, a reményről, az új élet kezdetéről. "Ez minden kor emberének nagyon fontos vágya, hogy szeretnénk megújulni, vagy szeretnénk újrakezdeni, szeretnénk élettel telítődni, és a húsvét pontosan ezt hordozza minden kor embere számára" – mondta az atya.