Infostart.hu
eur:
385.6
usd:
331.04
bux:
115909.58
2026. január 8. csütörtök Gyöngyvér
Lovas rendőrök Nógrád vármegyében
Nyitókép: Facebook.com/Nógrád vármegyei rendőrség

Speciális rendőri egységet kellett bevetni Nógrádban

A vármegye nehezen járható terepein, erdőben, földutakon, kiskertes övezetekben járőröznek lóháton a rend őrei.

Facebook-oldalán osztotta meg a Nógrád vármegyei rendőrség a hírt, majd a Noolnak elmondták, hogy a balassagyarmati rendőrkapitányság rendészeti osztály állományában jelenleg három lovas járőr teljesít szolgálatot - írja a Sokszínű Vidék. Országszerte tavaly április óta látnak el szolgálatot lovas rendőrök, akik aktívan kiveszik a részüket a rend és a közbiztonság fenntartásában.

A lovas szolgálattal a megerősített rendőri jelenlét a testület célja, azaz a lakosság szubjektív biztonságérzetének javítása, a jogellenes cselekmények megelőzése és megszakítása.

Arra is kitért a rendőr-főkapitányság, hogy a lovas szolgálatot ellátó kollégák főként a gépkocsival nehezen megközelíthető helyeket, például az erdőket, erdei földutakat, hétvégi házas övezeteket és gyümölcsösöket járják be, de rendezvényeken is jelen lesznek.

Címlapról ajánljuk
Havazás: itt a rengeteg víz, ezt kéne megtartani valahogy az aszályok előtt

Havazás: itt a rengeteg víz, ezt kéne megtartani valahogy az aszályok előtt

Az aszály elleni védekezés az egyik legfontosabb feladat 2026-ban a magyar mezőgazdaságban, ebből a szempontból a mostani kiadós havazás nagyon kedvező a csapadék pótlásában – mondta az InfoRádióban Papp Zsolt, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke a szervezet évnyitóján.

Ki hol takarítsa a havat? Hosszú távon maradhatnak az árrésstopok – Kormányinfó

Mukics Dániel katasztrófavédelmi szóvivő is a csütörtöki Kormányinfó vendége volt. Rajta kívül Vitályos Eszter kormányszóvivő és Gulyás Gergely kancelláriaminiszter tájékoztatta a nyilvánosságot. Számos kérdés irányult a hóhelyzet kezelésére, illetve a hideggel kapcsolatos teendőkre, de Magyar Péter, az ukrajnai EU-integráció ügye és Vitályos Eszter facebookos hókotrója is számot tartott újságírói érdeklődésre.
inforadio
ARÉNA
2026.01.09. péntek, 18:00
Bartal Tamás
a Nemzeti Közút Zrt. igazgatóságának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×