Infostart.hu
eur:
386.39
usd:
331.6
bux:
120166.45
2026. január 14. szerda Bódog
Nyitókép: Pexels

Zsebbe vágó hír a nyelvvizsgázó fiataloknak

Január elsejétől emelkedik a nyelvvizsga-támogatás összege.

A fiatalok akár 66 700 forintot is visszaigényelhetnek a sikeres nyelvvizsga díjából – jelentette be a Kulturális és Innovációs Minisztérium fiatalokért felelős helyettes államtitkára csütörtökön a Facebook-oldalán.

A támogatást igényelheti

  • bárki, aki még nem töltötte be a 35. életévét,
  • aki már elmúlt 35 éves, de gyermekes szülőként CSED-ben, GYED-ben vagy GYES-ben részesül,
  • vagy olyan nagyszülő, aki unokával van otthon és nagyszülői GYED-et kap

A támogatás

  • a teljesített első sikeres komplex középfokú (B2), felsőfokú (C1, C2) általános vagy szaknyelvi nyelvvizsga,
  • vagy első emelt szintű idegen nyelvből tett érettségi vizsga díjára vonatkozik,

és a nyelvvizsga-bizonyítvány kiállításának napjától számított 1 éven belül lehet igényelni a Magyar Államkincstárnál.

Nagy-Vargha Zsófia megjegyezte: ezt a támogatási formát a kormány 2018. januájával vezette be, ez idő alatt már több mint 170 ezer nyelvvizsgázó igényelte a támogatást csaknem 6 Mrd forint értékben.

Címlapról ajánljuk
Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

A magyar uniós forrásokhoz való hozzáférésről szóló tárgyalások gyakorlatilag befagytak, mivel az Európai Bizottság a magyar választásokig ezekben a kérdésekben nem kíván döntést hozni – mondta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt Brüsszel az orosz–ukrán konfliktusban elfoglalt pozíciójáról, de jure és de facto hadviselésről, miként a Mercosur-megállapodással és a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos magyar álláspontról is.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Hátraarc a forintnál, volatilitás a feltörekvő devizáknál

Hátraarc a forintnál, volatilitás a feltörekvő devizáknál

Szerda reggel a devizapiacokon még a kivárás dominált, majd délelőtt a forint erősödni tudott a dollárral és az euróval szemben is. Napközben viszont változott a hangulat és majdnem teljes nyereségét elveszítette a magyar valuta. A befektetők figyelme egyszerre irányul a nemzetközi politikai-monetáris fejleményekre és a mai sűrű makroadat-naptárra, amelyek rövid távon irányt adhatnak az árfolyamoknak. A dollár mozgása, a jen körüli feszültségek és az amerikai inflációs-növekedési kilátások együtt dönthetik el, hogy a magasabb volatilitás milyen kilengéseket okozhat

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×