Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
A Fővárosi Vízművek kisteherautója a csőtörésnél a II. kerületben, a Hárshegyi úton 2015. június 7-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Mihádák Zoltán

Nincs víz Budapest II. és III. kerületének egyes részein

Az éjszaka több csőtörés is volt éjszaka a II. és III. kerületben, ezért sok helyen még órákig vízhiányra kell számítani.

A csőtörés hátterében a Fővárosi Vízművek Facebook-bejegyzése szerint az áll, hogy a rendkívüli meleget követő esőzés alámosta a hegyvidék omlásra hajlamos talaját - írja a telex.hu. Meghibásodott a két kerület egy részének ivóvízellátásában meghatározó szerepet betöltő medence töltővezetéke is, és leürült két olyan medence, amelyből a két kerület lakói a vizet kapják.

A társaság minden hibajavító csoportja a budai oldal ivóvízellátásának helyreállításáért dolgozik. Négy sérült vezeték közül hármat már kijavítottak, az extrém nagy mértékű vízfogyás ugyanakkor azt mutatja, hogy újabb, eddig még fel nem tárt helyen is van csőtörés.

„A felderítést nehezíti, hogy a terület sziklás, barlangos, egy csőtörés vize könnyen a barlangokba szivároghat” - fogalmaznak a bejegyzésben.

Legkorábban dél körül állhat helyre a vízszolgáltatás, de lehetnek olyan területek is, ahol csak a nap második felében válhat ismét zavartalanná a vízellátás.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Donald Trump le akar számolni Venezuela elnökével

Az amerikai elnök teljes olajblokádot hirdetett Venezuela ellen, hadihajókkal zárná el az ország fő bevételi forrását. Szakértők szerint a gazdasági nyomás egyedül nem biztos, hogy elég lesz a rendszer megdöntéséhez.

Az EU nem ezt az utat tervezte Ukrajna támogatására - Merz ennek ellenére elégedett

A zárolt orosz vagyon érintetlen maradt, a tagállamok három kivétellel Ukrajna 90 milliárd eurós támogatásában állapodtak meg. Legalábbis a nyilvánosság előtt ezzel a német kancellár is elégedett volt, noha az eredményhirdetésig az ellenkezőjét remélte.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×