Infostart.hu
eur:
384.81
usd:
328.94
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Parkoló autók Budapest belvárosában 2022. szeptember 5-én. Ettől a naptól többet kell fizetni a parkolásért Budapesten, a belső kerületekben hatszáz forintba kerül óránként, miután életbe lépett az új, négy zónatípusból álló egységes fővárosi parkolási rendszer.
Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

Nagy döntés: kizárólag helyiek parkolhatnak a VIII. kerület egyes részein is

A józsefvárosi önkormányzat júniusi bizottsági döntése után megkezdődhet a kizárólagos lakossági parkolózónák bevezetése, először a Palotanegyedben.

Kizárólag helyiek által parkolható zónák létesülnek a Józsefvárosban, elsőként a Palotanegyedben. Mint Rádai Dániel, a kerület alpolgármestere az InfoRádióban elmondta, a zóna technikai és jogi környezetét tekintve nem különbözik attól, amit más kerületekben egyre gyakrabban látni.

"A döntést tavaly szeptemberben már meghoztuk, amikor parkolási stratégiát fogadtunk el. Hasonló a működés, mint a VI., V., XIII., VII., IX. kerületben: este 6-tól reggel 7-ig a parkolóterület helyeinek 30 százalékán csak a lakossági engedéllyel rendelkezők várakozhatnak" – részletezte Rádai Dániel.

Az első zóna a József körút és a Múzeum körút közötti terület, a 30 százalékot pedig "tömbönként" számolják.

"Arról nincsen szó, hogy az egész területen három utca csak ilyen vagy csak olyan, háztömbönként kell tartani az arányt" – tette világossá.

Az ott élőknek nincs tennivalójuk, a műszaki intézkedés is egyszerű, KRESZ-táblákat kell kitenni.

"Fogjuk publikálni a tervet közérthető formában is, látszani fognak az adott helyek" – folytatta.

Koncentrált rakodóterületeket is létrehoznak, de ezt még a Budapest Közúttal egyeztetni kell, mert nagyon bonyolult a helyzet. "Mi úgy gondoltuk önkormányzatként, hogy a fuvarozás, áruszállítás az, aminek kell helyet találni. Az ismert igényekből fakadóan szükség van ilyen pontokra."

A Molnár Ferenc kéttannyelvű általános iskola előtt pedig "puszi és pá" parkolóhelyeket hoznak létre – mondta még. Minden általános iskolához terveznek ilyet, a folyamatot felgyorsítják.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Káel Csaba az új filmjéről: a Magyar menyegző a példa arra, hogy a néphagyományok átmenthetők napjainkba

Káel Csaba az új filmjéről: a Magyar menyegző a példa arra, hogy a néphagyományok átmenthetők napjainkba

Csütörtökön lesz a hazai mozibemutatója a Magyar menyegző című filmnek, ami hiánypótló alkotásként a magyar néptánc, népzene erejét és a szerelem örök történetét egyesíti a mozi nyelvén. A rendező, Káel Csaba az InfoRádióban elmondta: régebbi személyes erdélyi benyomásaiból, élményeiből is táplálkozott, a forgatás során pedig nem alkalmaztak dublőröket, a színészek megtanultak néptáncolni.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Minden egy irányba mutat: ez a sztori lehet az év legjobb befektetése!

Minden egy irányba mutat: ez a sztori lehet az év legjobb befektetése!

Három egymást erősítő érv is alátámasztja, hogy egy olyan befektetési lehetőségre bukkantunk, amely könnyen az év legjövedelmezőbb sztorijává válhat. Ami pedig igazán izgalmassá teszi: a piac egyelőre alig figyel rá, gyakorlatilag nincs reflektorfényben. Az ilyen ritka helyzetekből születnek a legjobb hozamok azok számára, akik időben lépnek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×