Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
A Fidesz-KDNP pártszövetség eredményvárójának helyszíne Budapesten, a Millenárison az európai parlamenti választás napján, 2014. május 25-én.
Nyitókép: MTI Fotó: Beliczay László

Republikon: csökkent, de még mindig magabiztos a Fidesz előnye

Továbbra is a Demokratikus Koalíció a legerősebb ellenzéki párt – a megkérdezettek válaszai alapján.

A Republikon Intézet legfrissebb közvélemény-kutatása szerint októberben 35 százalék volt a Fidesz támogatottsága a teljes népesség körében.

Ebben a körben a DK volt a legerősebb ellenzéki párt, 12 százalék támogatta őket, a Mi Hazánk 7 százalékkal a második legerősebb ellenzéki párt, a Momentum 6, az MSZP 4 százalékon állt. A Jobbik 3, az LMP és az MKKP 2, a Párbeszéd 1 százalékos támogatottsággal bírt a teljes népesség körében – derül ki a pártpreferencia-kutatásából, amit elsőként a Telex közölt.

A közvélemény-kutató adatai szerint a teljes népességben a bizonytalanok aránya 28 százalék, ami jelentősebb magasabb, mint a tavaszi országgyűlési választásokkor volt, noha ez természetesnek mondható az elmúlt hónapok fényében.

A pártválasztók körében körében változatlan az erősorrend a teljes népességhez képest:

  • 48 százalékon áll a Fidesz,
  • a DK 17 százalékkal a legerősebb ellenzéki párt,
  • a Mi Hazánk 10,
  • a Momentum 8,
  • az MSZP 6,
  • a Jobbik 4
  • az LMP 3,
  • az MKKP és a Párbeszéd pedig 2-2 százalékos támogatottsággal bírnak ugyanebben a körben.

Ami a biztos szavazó pártválasztókat (akik elmennének szavazni, ha most vasárnap lennének a választások, és meg is nevezték, melyik pártra szavaznának) illeti, 51 százalék a Fidesz támogatottsága, 16 százalékon áll a DK, 9 százalék a Mi Hazánkra, 8 százalék a Momentumra, 6 az MSZP-re tenné le a voksát. A Jobbik 4, az LMP 3, a Párbeszéd 2, az MKKP pedig 1 százalékos támogatottsággal bírnak a biztos szavazó pártválasztók körében – a Republikon Intézet mérése szerint.

A fentiek alapján mások mellett megjegyzik, hogy a választási eredményekhez képest csökkent a Fidesz és az ellenzéki blokk közötti támogatottsági szakadék (13 százalékpont), ami nem meglepő egy recesszió időszakában, bár továbbra is magabiztos a kormánypárt előnye a néhai ellenzéki összefogás pártjaihoz képest.

Címlapról ajánljuk
Gyarmathy Éva: az iskolakezdők ötöde küzd már az elsős tananyaggal is, szemléletváltásra lenne szükség

Gyarmathy Éva: az iskolakezdők ötöde küzd már az elsős tananyaggal is, szemléletváltásra lenne szükség

Az MTA és az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Tanulási Környezet Kutatócsoportja által végzett kutatásból kiderült, hogy az első osztályos gyerekek húsz százalékának nehézséget okoz a tananyag elsajátítása. A kutatás vezetője az InfoRádióban arról beszélt, hogy nem a gyerekek értelmi képességeivel, hanem mozgási és kommunikációs fejlettségükkel van a gond. Sokan többéves lemaradással kezdik meg az iskolát.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Száznál is több rettegett Shahed-drón támadta Ukrajnát, Kínával gyakorlatozik az orosz hadsereg – Háborús híreink vasárnap

Száznál is több rettegett Shahed-drón támadta Ukrajnát, Kínával gyakorlatozik az orosz hadsereg – Háborús híreink vasárnap

Múlt éjjel több mint 150 drónnal, köztük 110 Shahed-típusú eszközzel támadta éjjel Ukrajnát az orosz fél az RBC Ukraine tájékoztatása szerint. A légvédelem a drónok többségét sikeresen lelőtte, az ukrán légierő azt kéri, hogy mindenki ügyeljen a biztonsági előírások betartására. Kína vezetésével a BRICS+ tagországai hadgyakorlatot tartanak Dél-Afrika partjainál, Kína és Irán torpedórombolókkal, Oroszország és az Egyesült Arab Emírségek korvettekkel, a vendéglátó ország pedig egy fregattal vesz részt a "Will for Peace 2026" kódnevű hadgyakorlaton. Indonézia, Etiópia és Brazília megfigyelőként van jelen.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×