Infostart.hu
eur:
363.35
usd:
307.92
bux:
139499.37
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas
Nyitókép: pexels.com

Kimutatták az influenzavírust a laborok

12 ezernél is többen fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel.

A figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján december 6. és 12. között 12 100-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) jelentésében. A laboratóriumi mintákban már kimutatták az influenzavírust.

Egy héttel korábban 13 ezer volt az orvost felkeresők száma.

A betegek 18,8 százaléka 14 éves alatti gyerek, 37,9 százaléka 15-34 éves felnőtt volt, 29,8 százalékuk a 35-59 évesek, míg 13,5 százalékuk a 60 éven felüliek korcsoportjába tartozott.

A 49. héten elvégzett vizsgálatok két esetben az influenza A vírust mutatták ki - írták.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: minden közjogi méltóság leváltható, de komoly feltételei vannak

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje már vasárnap este követelte számos közjogi méltóság és független állami intézmény vezetőjének lemondását. Valamennyi állami tisztségviselő és közjogi méltóság esetében van lehetőség az elmozdításukra, de Stánicz Péter alkotmányjogász az InfoRádióban jelezte, ehhez sok feltételre van szükség, egyes esetekben az alaptörvény módosítására is.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×