eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Hallgatók várakoznak a kiköltözésre a Pécsi Tudományegyetem Szalay László Kollégium épülete előtt Pécsen 2020. március 16-án. A koronavírus-járvány miatt a kormány intézménylátogatási tilalmat rendeltek el a magyarországi egyetemeken, csak távoktatásban folytatható az oktatás.
Nyitókép: MTI/Sóki Tamás

HÖOK: a kollégiumokban maradnának a diákok

A koronavírus terjedése miatt a felsőoktatás átáll online oktatásra, a kollégiumokat is bezárják – jelentette be a miniszterelnök. Az egyetemi hallgatók részben ezt szerették volna, a kollégiumokat azonban mindenképpen nyitva tartanák.

Csaknem húszezer hallgató részvételével készült felmérésben a diákok nyolcvan százaléka mondta azt, hogy előnyösebbnek látná az átállást a távoktatásra, elsősorban járványügyi és kevésbé oktatási szempontból – mondta az InfoRádióban Budai Marcell, a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának sajtófőnöke.

A kollégiumok bezárása nincs összhangban a hallgatók véleményével, bár ők is megosztottak voltak ebben a kérdésben. A részleteket még nem ismerik, de tavasszal lehetőség volt arra, hogy aki kérvényt nyújt be, annak a rektor engedélyezze a kollégiumban maradást.

A felsőoktatási intézmények szeptember óta hibrid rendszerben működtek, jellemzően a nagy létszámú előadásokat online tartották meg, a gyakorlatokon viszont kötelező volt a személyes jelenlét. A hallgatók által kitöltött kérdőívből az derült ki, hogy azokon a gyakorlatokon, ahol valóban hatalmas a különbség a jelenlét és az online részvétel között, például egy labor- vagy egy belgyógyászati gyakorlaton, azt szeretnék, hogy legyen lehetőség a jelenléti oktatásra.

A felmérés szerint

a diákok elsősorban attól tartanak, hogy megfertőződnek, és hazaviszik a vírust a családtagjaiknak,

oktatási szempontból viszont nem tartják szerencsésnek az átállást.

"Háromszázezer fiatalról van szó, aki a szociális érintkezések terén valószínűleg a legaktívabb a társadalomban. A legtöbb emberrel ők találkoznak, és most a járvány terjedésének a megakadályozása közös felelősségünk" – mondta Budai Marcell.

Mint fogalmazott, a HÖOK vár még a részletszabályokra, próbál minél hamarabb információt szerezni, utána alakítja ki az álláspontját, illetve tájékoztatja a hallgatókat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×