eur:
403.28
usd:
385.01
bux:
87608.17
2025. február 21. péntek Eleonóra
Kilátás a Gellért-hegyen álló Citadella erőd épületére, valamint a Kelet felé néző Szabadság-szoborra délnyugati irányból. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba

Kiemelt beruházás lesz a gellérthegyi Citadella felújítása

Törvény tiltaná meg a telekalakítási és változtatási tilalmat a budai Várban és a Citadellán is.

A Citadella erőd és környezete megújítását, védelmét és fennmaradását szolgáló, értékőrző és fejlesztési célú használata és fenntartása közérdek, amelynek biztosítása – összhangban a világörökségről és a kulturális örökség védelméről szóló jogszabályok alapján fennálló védettségből fakadó kötelezettségekkel – az állami és önkormányzati szervek, az egyházi jogi személyek, a civil és egyéb szervezetek, valamint a természetes személyek együttműködésével valósul meg – áll abban a törvényjavaslatban, amelyet Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter jegyez.

A jogszabálytervezetből kiderül, hogy a Citadellát és környékét a közérdeket érvényesítve kell használni, fenntartani, bemutatni, hozzáférhetővé tenni, valamint fenntartható módon, történelmileg hiteles és egységes városképi arculatnak megfelelően fejleszteni, szükség esetén helyreállítani. Ennek érdekében a Citadella erőd és környezete értékmegőrző és méltó használatának, fenntartásának és bemutatásának, fenntartható fejlesztésének, valamint tervszerű és egységes szemléletű helyreállításának biztosítása kiemelt jelentőségű közfeladat, emiatt telekalakítási és változtatási tilalom nem alkalmazható a területen – áll a törvényszövegben, vélhetően annak érdekében, hogy a kerületi vagy a fővárosi önkormányzat a Városligethez hasonló módon, változtatási tilalommal ne tudja megakadályoznia felújítási munkálatokat.

A törvényjavaslat hasonló korlátozást rendelne el a Várnegyed rehabilitációs programja esetében is.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nem szerencsénk volt, hanem jól láttuk előre a folyamatokat

Orbán Viktor péntek reggel: nem szerencsénk volt, hanem jól láttuk előre a folyamatokat

A miniszterelnök a Kossuth rádióban kezdte a napját. Azt látja, a tavalyi évben nagyon óvatos volt mindenki, idén bátrabbak valamivel, miközben a kormánynak "szállítania kell az eredményeket" a gazdaságot tekintve. Szerinte létre kell hozni egy "önvédelmi rendszert", amely garanciákat ad a nemzetközi manipulációs technikák ellen. Az uniós befolyásolási technikákról szólva elmondta, az arcátlanságnak nincs határa. A szombati évértékelőn az önvédelem mechanizmusának részleteiről is beszél majd.

Az amerikai külügy "ellenőrzi, hogy Moszkva komolyan gondolja-e a békét"

Az amerikai diplomácia vezetője, Marco Rubio megindokolta az Oroszországgal a hét elején folytatott első kétoldalú tárgyalásokat, hangsúlyozva, Washington fő célja az volt, hogy ellenőrizze, Moszkva "komolyan gondolja-e" az ukrajnai háború befejezését.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.21. péntek, 18:00
Lánczi Tamás
a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke
Jelentett a Mol, sokéves csúcson a hongkongi tőzsde - Mutatjuk, mire kell figyelni ma reggel a részvénypiacokon

Jelentett a Mol, sokéves csúcson a hongkongi tőzsde - Mutatjuk, mire kell figyelni ma reggel a részvénypiacokon

A csütörtöki mínuszos amerikai zárás után felemás volt a hangulat ma reggel az ázsiai tőzsdéken, a régióban kiemelkedett a hongkongi index, amely hároméves csúcsra ment, a technológiai részvényekkel az élen. Az európai indexek bizonytalanul nyitottak, felemás elmozdulásokat látni a vezető részvényindexeknél. A magyar piac esik, a blue chipek közül leginkább a Mol, miután a vállalat hajnalban közzétette negyedéves gyorsjelentését, és a 4iG árfolyamának napok óta tartó szárnyalása is szünetet tart ma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. február 21. 09:23
×
×
×
×