Infostart.hu
eur:
384.94
usd:
331.29
bux:
121826.12
2026. január 16. péntek Gusztáv
Nyitókép: Pixabay

Sok száz kamera őrzi majd a rendet Miskolcon

Egymilliárdnál is többet költenek Miskolcon a város közbiztonságára.

Intelligens térfelügyeleti kamerarendszer kiépítésébe kezdett a miskolci önkormányzat. A mintegy 800 kamerából álló struktúra – a remények szerint – nagymértékben hozzájárul majd ahhoz, hogy tovább csökkenjen a közterületen elkövetett bűncselekmények száma, illetve gyarapodjon a tetten ért szabálysértések száma – írja a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei hírportál.

A miskolci önkormányzat csütörtöki ülésén, – ahol a város bűnügyi helyzete, a közbiztonság állapota volt az egyik fő téma –, elhangzott, hogy jövő év végéig befejeződik a teljes kamerarendszer kiépítése. A megfigyelő operatív központjának építése pedig a hajrájához közeledik. A miskolci rendőrkapitány elmondása szerint a város közbiztonságában láthatóak az eredmények.

Címlapról ajánljuk
Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Mukics Dániel: a legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.

Orbán Viktor péntek reggel: nőni fog a nyomás, hogy magyar fiatalok menjenek katonaként Ukrajnába

A Kossuth rádióban kezdett a miniszterelnök. Szerinte a hópróbát kiállta az ország, a hidegben a fűtéshez használt fa hiánya miatt nem halhat meg senki. Szólt még az Ukrajna-támogatási csomagról: az ukrán tónus „bicskanyitogató”, Brüsszel pedig „kitapos és kiprésel mindenkiből minden pénzt”, ehhez Magyarországgal szembeni követeléslista is társul, aminek elutasítására irányul a Nemzeti Petíció – mondta.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×