Infostart.hu
eur:
352.63
usd:
308.03
bux:
139330.69
2026. június 22. hétfő Paulina

Lövöldözés volt a Teréz körúton

Az körút és az Aradi utca sarkára nagy erőkkel vonultak ki a rendőrök, a környéket lezárták, igazoltattak.

A Népszava írta meg, hogy este fél nyolc táján lövések dördültek a Teréz körút és az Aradi utca kereszteződésénél. Azt írták, a járókelők bandák közötti leszámolásról pletykáltak.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) sajtóügyeletén az Indexnek este 8 körül meg is erősítették, hogy rendőri intézkedés zajlik a helyszínen, a részletekről későbbre ígértek tájékoztatást. Fontosnak tartották ugyanakkor hangsúlyozni,hogy a jelenlegi információk szerint

éles lőfegyver nincs a helyszínen, egy gázriasztó pisztolyról lehet szó.

Az Indexnek egy ember arról számolt be, hogy 19 óra 20 perc környékén fordult az Aradi utcából a Teréz körútra az Eötvös utca felől gyalogosan. A sarkon egy férfi ordibált a körút túloldalára, hogy „gyere át" meg „rád verek", és más hasonló fenyegetésekkel. Ahogy továbbment, két dörrenést hallott, visszanézve pedig annyit látott, hogy a járdán futottak az emberek a Nyugati pályaudvar felé.

Este kilenckor a BRFK az MTI-vel közölte: ügyeletükre több bejelentés érkezett, amely szerint az Aradi utca és a Teréz körút kereszteződésénél több ember verekszik, illetve lövések is eldördültek.

A perceken belül kiérkező rendőrök két férfit a helyszínen elfogták, majd előállítottak a VI. kerületi rendőrkapitányságra. Ellenük felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt indult büntetőeljárás - írták.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Lőttek Putyin és Trump alkujának, Moszkva Európát fenyegeti – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Moszkva győzni akar, saját céljainak megvalósítását, és nem várja az ukrajnai rendezésről Anchorage-ban aláírt megállapodások teljesülését - jelentette ki Jurij Usakov, az orosz elnök külpolitikai tanácsadója a Rosszija 1 televízió vasárnapi Moszkva. Kreml. Putyin című műsorában. Német és francia törvényhozók az eddiginél jóval határozottabb fellépést sürgetnek az orosz árnyékflotta ellen. A képviselők szigorúbb ellenőrzéseket és az olajszankciókat kijátszó tankerek feltartóztatását követelik, miközben Moszkva már olyan ellenintézkedésekkel fenyegetőzik, mint a katonai kíséret biztosítása vagy akár a hajók aláaknázása - írja az RBC Ukraine. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×