Infostart.hu
eur:
380.75
usd:
320.88
bux:
127780.25
2026. február 2. hétfő Aida, Karolina
Nyitókép: Pexels

Fontos változás idén szilveszterkor

Drágulnak a pirotechnikai termékek, a trendekben is változás van.

Az idén szilveszterkor a vásárlói kosár értéke 5-6 százalékkal emelkedhet, egy-egy vásárló 8-10 ezer forintot adhat ki tűzijátékra. Az árak 3-4 százalékkal nőnek majd, ami mögött több tényező is áll: a kínai munkaerőpiacon jelentős béremelkedés ment végbe, drágultak az alapanyagárak és az értékesítés során felmerülő rezsiköltségek is - fejtette ki Molnár István, a pirotechnikai termékek értékesítésében Magyarországon piacvezető Absolut Pyro Kft. belkereskedelmi igazgatója a Világgazdaságban.

A szegmens éves forgalma körülbelül egymilliárd forint, ez mintegy 60 konténernyi árut jelent. Egy konténerbe átlagosan nagyjából 15 ezer kilogrammnyi termék fér.

Mást kedvelnek az ország különböző részein

Nyugat-Magyarországon, elsősorban Szombathely, Sopron és Győr vonzáskörzetében – átvéve az osztrák szokásokat – leginkább rakétákat vásárolnak, az ország más területein egyéb árucikkek is népszerűek. Ezek közé tartoznak a bombettatelepek (tűzijátéktelepek), amelyekből egyre gyakrabban keresik a családi csomagokat és az összefűzhető kiszerelésűeket.

A trend azt mutatja, hogy a felhasználók előszeretettel vásárolnak kevesebb lövésszámú, de nagyobb kaliberű és hatóanyagú bombettatelepeket, amelyek megközelítik az ezergrammos hatóanyag-tartalomra vonatkozó limit felső határát.

Címlapról ajánljuk

Szakértő: jogszerűtlen a Mercosur-egyezmény, Németország mégis valamiért nagyon akarja

Az Európai Bizottság az Európai Parlament jóváhagyása nélkül is alkalmazni akarja a Mercosur szabadkereskedelmi megállapodást. Ehhez már az is elegendő lenne, ha egy Mercosur-ország ratifikálná a szerződést –- nyilatkozta az InfoRádióban Máthé Réka Zsuzsánna, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európa Stratégia Kutatóintézet tudományos munkatársa.
inforadio
ARÉNA
2026.02.02. hétfő, 18:00
Tárnok Balázs
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×