Infostart.hu
eur:
382.2
usd:
328.23
bux:
108922.07
2025. december 6. szombat Miklós
Vészhelyzet a kórházakban a szabadságok miatt

Vészhelyzet a kórházakban a szabadságok miatt

Nyáron csökkentett kapacitással működnek bizonyos osztályok a kórházakban a nyári szabadságolás miatt, de vannak olyan intézmények is, ahol munkaerőt kell vásárolnia a vezetésnek - mondta az InfoRádiónak Rácz Jenő, a Magyar Kórházszövetség tudományos tanácsának elnöke.

Gondot jelent az egészségügyi intézményekben a dolgozók szabadságának kiadása, különösen a nyári szezonban. Rácz Jenő,  a Magyar Kórházszövetség tudományos tanácsának elnöke az InfoRádiónak elmondta, hogy a gazdálkodási, egészségügyi tevékenysége vonatkozó és a munkajogi szabályok összeegyeztetése sokszor jelent nehézséget, mert

állandó az általános humánerőforrás-hiány és a korlátozottak a gazdasági lehetőségek.

"Valóban vannak olyan szituációk, amikor ezek a problémák kiéleződnek. A munkavállalók szabadon rendelkeznek a szabadságuk egy részével, és nyilván nyáron, az iskolai szünet idején nagyobb számban jelentkeznek" - mondta Rácz Jenő, és jelezte, vannak olyan, speciális helyzetben lévő, a nagy üdülőközpontokban, például a Balaton környékén működő egészségügyi intézmények, amelyek szinte csillagászati áron kénytelenek vásárolni plusz munkaerőt. Náluk nem érvényes, hogy alacsonyabb a teljesítmény nyáron, sőt muszáj plusz forrást biztosítani ahhoz, hogy az ellátást biztosítani tudják.

"Máshol megpróbálnak helyettesítéssel, túlórával gondoskodni a szabadságolások idején az ellátásról, de nincs korlátlan átirányítható munkaerő-mennyiség, ezért az intézmények koncentrálják az erőforrásaikat. Akár úgy is, hogy

a tervezett, nem életfontosságú beavatkozásokat elhalasztják, és a szakembereket átirányítják a sürgősségi ellátásba"

- mondta Rácz Jenő, hozzátéve, hogy egyes osztályok nyáron eleve kisebb kapacitással működnek, a beavatkozásokat is elhalasztják, így kisebb személyzetre van szükség.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Tüzet nyitottak a francia katonák, Putyin megállapodott a világ legnépesebb országával - Háborús híreink Ukrajnáról szombaton

Drónokat észleltek csütörtök este a normandiai Brest kikötőjében található Ile Longue nevű katonai bázis felett, amely a francia nukleáris ballisztikus rakétákat hordozó tengeralattjáróknak ad otthont, a francia tengerészgyalogosok tüzet nyitottak a drónokra. Vlagyimir Putyin orosz elnök indiai látogatásán egy 70 pontos javaslatot fogadtak el Narendra Modi miniszterelnökkel. Az Egyesült Államok újra érvényesíteni kívánja dominanciáját a nyugati féltekén, erősíti katonai jelenlétét az indo–csendes-óceáni térségben, és felülvizsgálhatja Európához fűződő viszonyát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 5. 21:40
×
×
×
×