eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 26. szombat Ervin
Fontos bejelentés a nyugdíjakról

Fontos bejelentés a nyugdíjakról

Nem fog csúszni a nyugdíjak kifizetése azt követően sem, hogy az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság feladatait a Magyar Államkincstár (MÁK) veszi át novembertől - mondta Dancsó József, a MÁK elnöke.

A szervezet vezetője az M1-en ismertette, hogy jelenleg az egyesítés előkészítése zajlik, munkacsoportok vizsgálják az átállás lehetőségeit annak érdekében, hogy november 1-jére megvalósuljon a teljes szervezeti integráció.

Legnagyobb kihívásnak az eltérő szervezeti kultúrák összehangolását nevezte, de felidézte, hogy korábban már sikerrel bonyolítottak le hasonló átalakítást: januárban a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal több feladatát vették át. Jelenleg a 2016-os egységes kérelmekhez kapcsolódó végkifizetési feladatokat intézik, így a törvényes határidőig, június 30-ig minden gazdához eljutnak a kifizetések, a héten csaknem 20 milliárd forint kifizetését indítja el a hivatal - tette hozzá.

A MÁK havonta 1 millió ember bérszámfejtését végzi el,

13 ezer intézmény számláját vezeti és a jövőben is megbízható, pontos szakmai munkára törekszik - mondta Dancsó József.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
„Erős személyisége rögvest nyomot hagyott az egyház kormányzásán - Százezrek Rómában, végső búcsú Ferenc pápától

„Erős személyisége rögvest nyomot hagyott az egyház kormányzásán" - Százezrek Rómában, végső búcsú Ferenc pápától

Rómában szombat délelőtt tartották Ferenc pápa gyászmiséjét a Szent Péter téren, majd egy 5 kilométeres, méltóságteljes körmenet végén a Vatikántól távolabb eső Santa Maggiore-bazilikában helyezték végső nyugalomra a szentatyát, példátlanul egyszerű körülmények között, de több százezer ember és világpolitikai nagyságok jelenlétében.

Csányi Péter:  az OTP stratégiája sikeres, de van, amit érdemes újragondolni

Drasztikus változtatást nem tervez, de számos területen készül finomhangolásra Csányi Péter, aki május elsejétől az OTP Bank vezérigazgatója lesz. Az InfoRádióban beszélt arról, hogy mely területeken változtatna, és hogy a leányvállalatok vezetőit jobban integrálná az anyabank működésébe.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Tárgyalt egymással Trump és Zelenszkij Rómában, Putyin is bejelentést tett – Háborús híreink szombaton

Tárgyalt egymással Trump és Zelenszkij Rómában, Putyin is bejelentést tett – Háborús híreink szombaton

Fontos tárgyalások történtek a háborúval kapcsolatban. Donald Trump amerikai elnök Volodomir Zelenszkijjel tárgyalt Rómában Ferenc pápa temetését megelőzően. Megállapodtak a tárgyalások folytatásáról. Emellett Steve Witkoff, Trump megbízottja tárgyalásokat folytatott Vlagyimir Putyin orosz elnökkel Moszkvában. Közben Putyin bejelentette, hogy szerinte kudarcot vallott az ukrán offenzíva a kurszki régióban, ami megalapozza az orosz hadsereg jövőbeli sikereit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×