Infostart.hu
eur:
382.03
usd:
324.95
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Nem ad plusz pénzt a 3-as metró felújítására a fővárosnak a kormány - a nap hírei

Felfelé módosította magyarországi gazdasági növekedési előrejelzését az OECD. Előrehozott választások lesznek csütörtökön Nagy-Britanniában.

Nem ad plusz pénzt a 137 és fél milliárd forinton felül a 3-as metró felújítására a fővárosnak a kormány - nyilatkozta az ATV-nek Orbán Viktor kormányfő. Tarlós István főpolgármester, aki részt vett a szerdai kormányülésen csütörtökre ígért tájékoztatást.

Mintegy 3 milliárd forintos, európai uniós támogatású programot indít a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásának elősegítésére a kormány. A programba több mint hatezer ember vonható be.

Több pénz jut jövőre a rendőrségre, a biztonságra - mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára. Kontrát Károly kijelentette: a rendőrség 22 milliárd forintos többlettámogatással számolhat. A parlament várhatóan a jövő héten fogadja el a 2018-as költségvetést.

Még 1,5 milliárd forint igényelhető az Otthon melege programban meghirdetett fűtéskorszerűsítési támogatásból - közölte a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. Egy nap alatt több mint 3.500-an pályáztak, az átlagos támogatási igény 500 ezer forint.

Csaknem 4 milliárd forintos kutatás-fejlesztési program indult Szegeden. A több tudományterületet összekapcsoló kutatási program középpontjában az egészségállapottal kapcsolatos vizsgálatok állnak a fogantatástól kezdve egészen az időskorig.

Az államháztartás központi alrendszerének májusi hiánya 91,9 milliárd forintot, az első öt havi hiánya 213,4 milliárd forintot tett ki - közölte Nemzetgazdasági Minisztérium. Tavaly az első 5 hónapban az államháztartás 13,2 milliárd forint hiányt mutatott.

Felfelé módosította magyarországi gazdasági növekedési előrejelzését az OECD. A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet a tavaly novemberben kiadott tanulmányban jelzett 2 és fél százaléktól 3,8 százalékra emelte az idei és 3,4 százalékra a jövő évi magyar GDP-növekedési előrejelzését.

Évente több száz millió forintra tehető a hamisított autóipari termékek értéke - mondta Teleki József a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatóságának vezetője. Magyarországon több mint 10 ezer munkahely szűnt meg illegálisan előállított áruk miatt.

Előrehozott választásokat tartanak csütörtökön Nagy-Britanniában. Theresa May miniszterelnök azzal indokolta a voksolás meghirdetését, hogy erőteljesebb mandátummal szeretné elkezdeni a brit uniós tagság megszűnéséről szóló tárgyalássorozatot az Európai Unióval.

Ismét megjelent a madárinfluenza Dél-Koreában. A vizsgálatok a vírus emberre is veszélyes, H5N6-os törzsét mutatták ki. A hatóságok azonnal megtiltották a baromfiszállítást az országban, továbbá a legmagasabb szintű riasztást léptették érvénybe.

Iránban 12-en meghaltak, 39-en megsebesültek a parlamentnél történt lövöldözésben. A merénylők a Khomeini-mauzóleum ellen is indítottak támadást, a harmadik merényletet azonban meghiúsították a hatóságok. A támadásokat az Iszlám Állam vállalta magára.

Több mint 100 emberrel a fedélzetén az Andamán-tengerbe zuhant egy mianmari katonai repülőgép, amelynek törzsét már megtalálták a tengerben. A túlélők keresése jelenleg is tart.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×