Infostart.hu
eur:
380.2
usd:
320.1
bux:
130021.05
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

A pénzügyi nyomozók iratokat foglaltak le a Liga szakszervezeteknél

A Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói vannak a helyszínen a Liga szakszervezeteknél, és iratokat foglalnak le.

"Nincs szó akcióról; a Nemzeti Adó és Vámhivatal (NAV) pénzügyi nyomozói vannak a helyszínen a Liga szakszervezeteknél, és iratokat foglalnak le. Ennél több információt nem tudunk megosztani." - közölte a NAV bűnügyi sajtóiroda szerdán az MTI-vel.

A NAV azt követően közölte ezt az információt, hogy az MTI tájékoztatást kért arról, az adóhatóság munkatársai milyen akciót hajtottak végre a Liga szakszervezetek irodaházánál.

A Blikk.hu információi szerint a Liga szakszervezetek 1,5 milliárd forintot érő eurpai uniós támogatást kapott, ennek kapcsán tett valaki feljelentést a gyanús pénzmozgások miatt. Úgy tudják, költségvetési csalás miatt indult eljárás az ügyben. Tavaly októberben rendőrök tartottak házkutatást az irodaházban.

Címlapról ajánljuk
Marad az árrésstop
Kormányinfó

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Kormányinfó: a rezsistopról és az árintézkedésekről is bejelentést tett a kabinet

Kormányinfó: a rezsistopról és az árintézkedésekről is bejelentést tett a kabinet

Az árrésstopokat május végéig meghosszabbítják, és értesítőt küldenek a rezsistopról minden érintettnek, külön nyilatkozattal az áramalapú támogatást kérőknek – ismertette a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. A sajtótájékoztatón elhangzó kérdések között szó volt a rendvédelmi igazgatási dolgozók egyszeri bruttó 400 ezres juttatásáról és a lehetséges további, inkább egyszeri „súlyozott” béremeléséről, illetve az Otthon Start feltételeinek alkalmazásáról a hazaköltözők esetében. A gödi Samsung SDI ügyében Gulyás tagadta a titkosszolgálati vizsgálatot, valamint hogy ez egy kormányülésen napirendi pont lett volna. Az akkumulátorgyár kapcsán több hatósági bírságot említett. Külpolitikai fronton Marco Rubio amerikai külügyminiszter budapesti útját megerősítette, míg Donald Trump elnök esetleges látogatásáról egyelőre nincsenek konkrétumok. A sajtótájékoztatóról szóló élő tudósításunkat alább olvashatja.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×