Infostart.hu
eur:
364.96
usd:
314.61
bux:
149284.39
2026. augusztus 19. szerda Huba

EP-választás - MSZP: hétfőn ülhet össze a nemzetbiztonsági bizottság Kovács Béla ügyében

Hétfőre hívja össze az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának ülését Molnár Zsolt, a testület szocialista elnöke a kémkedéssel vádolt Kovács Béla jobbikos európai parlamenti (EP-) képviselő ügyében. Erről Gúr Roland, az MSZP EP-képviselőjelöltje számolt be csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.

A politikus közölte, világosan kell látni ebben az ügyben, ezért támogatják a bizottság összehívását. Megjegyezte, szomorúak az ügy miatt, de nincsenek meglepve.

Kérdésre válaszolva elmondta: úgy gondolja, a hétfői ülésen az Alkotmányvédelmi Hivatal megfelelő tájékoztatást fog adni arról, milyen információk alapján kezdeményezik Kovács Béla mentelmi jogának felfüggesztését az EP-ben. Azt tartaná helyesnek - folytatta - , ha Kovács Bélát is meghallgatnák.

Ha igazak a vádak, az minden tekintetben elfogadhatatlan - hangsúlyozta.

Gúr Roland elmondta azt is, egyre inkább úgy tűnik, a Fidesz és a Jobbik között konkurenciaharc folyik, hogy ki tudja jobban kiszolgálni az orosz érdekeket. Hozzátette: világosan látszik, hogy sem a Fidesz, sem a Jobbik nem képes a nemzeti érdekek képviseletére, az MSZP viszont pontosan erre vállalkozik.

Mint mondta, a Fidesznek az EP-választásra sincs programja, míg az MSZP-nek "határozott vállalásokkal teletűzdelt" programja van.

Az EP-képviselőjelölt a Jobbikról szólva elmondta, felmerül a kérdés, hogy vajon a Jobbiknak honnan van pénze az EP-kampányra? Hogy lehet az, hogy a Jobbik mindenhol kap hirdetési felületet, miközben a baloldal ezekből ki van rekesztve? - kérdezte. Vona Gábor Jobbik-elnök azt mondta, hogy pártja a nemzet lelkiismerete - mondta a szocialista politikus azt tudakolva, melyiké.

Gúr Roland szerint nem valósítható meg nemzeti érdekképviselet egy olyan jobbikos listával, amelynek az első helyén Morvai Krisztina áll, aki nem ítéli el egy határon túli magyar politikusnak a leköpését. A második helyen álló Balczó Zoltánnak - aki jelenleg is tagja az Országgyűlésnek - a Fidesz-barátsága közismert, ő mondta, hogy alapvető kérdésekben egyetért a két párt - közölte.

Hogyan képzelhető el a nemzeti érdekképviselet Kovács Bélával, akit "minimum oroszbarátnak" kell tekinteni, ha a sajtóhírek igazak - fogalmazott.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Moszkva offenzívára készül, Lavrov szerint egy európai atomhatalom lépett be a háborúba – Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Moszkva offenzívára készül, Lavrov szerint egy európai atomhatalom lépett be a háborúba – Híreink az orosz-ukrán háborúról szerdán

Vadim Szkibickij vezérőrnagy, az ukrán katonai hírszerzés igazgatóhelyettese egy interjúban elárulta, mi lehet az orosz mesterterv – számolt be az Ukroinform. Kijev információi szerint az orosz vezetés előkészíti a terepet, hogy a szeptemberi választásokat követően mozgósítást rendeljenek el. Ez adja meg a lehetőséget 2027 lején egy nagyméretű offenzívához, de ennek egyelőre nem láthatóak a jelei a határ mentén. Oroszország ismét következményekkel fenyegette meg Nagy-Britanniát, miután értesülések szerint brit gyártmányú drónokat vetettek be oroszországi célpontok ellen. Moszkva évek óta hasonló figyelmeztetésekkel reagál a nyugati fegyverszállításokra, a konkrét válaszlépések azonban eddig többnyire elmaradtak. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×