Infostart.hu
eur:
380.79
usd:
319.65
bux:
129311.72
2026. január 30. péntek Martina

Kampányhírek - összefoglaló

Kormányváltó tüntetést tartottak a baloldali ellenzék pártjai. Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke azt mondta, az országnak Nyugatra kell tartania. Bajnai Gordon szavazásra buzdított az ötpárti ellenzéki szövetség nagygyűlésén. Mesterházy Attila ismét vitára hívta Orbán Viktort. A Fidesz közleményében azt írta: "reménytelen politikusok kétségbeesett vádaskodását hallhattuk." Az LMP kizárólag átlátható tulajdonosi szerkezetű üzleti cégeket szeretne látni a választások után a magyar üzleti életben.

Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció elnöke, arról beszélt, hogy az országnak Nyugatra kell tartania, Orbán Viktornak pedig nem szabad még négy évet kormányoznia. A volt miniszterelnök úgy fogalmazott: a magyar szabadság nem eladó, sem a miniszterelnöknek, sem a pártjának, mert mindenki tartozik vele magának, a gyermekeinek és az unokáinak.

Fodor Gábor, a Magyar Liberális Párt elnöke szerint a Kelet és Nyugat, Moszkva és Brüsszel, rabság és szabadság közötti választás lesz a jövő vasárnapi parlamenti voksolás.

Szabó Tímea, a Párbeszéd Magyarország társelnöke arról beszélt, hogy az ország orosz gyarmattá válik, eluralkodik a nincstelenség és a gyermekéhezés, ha a jelenlegi kormány marad hatalmon.

Szavazásra buzdított Bajnai Gordon az ötpárti ellenzéki szövetség budapesti nagygyűlésén. Az Együtt-PM vezetője szerint az, aki otthon marad április 6-án vagy nem a kormányváltó szövetségre voksol, valójában Orbán Viktorra voksol. Bajnai Gordon hangsúlyozta. csak a kormányváltók közös listájával bontható le a kétharmad.

Ismét vitára hívta ki Orbán Viktort Mesterházy Attila. A közös listát állító baloldali pártok miniszterelnök-jelöltje a Kormányváltók nagygyűlésén arról beszélt, hogy a jelenlegi kormány új pártállamot akar építeni, ezért le kell váltani. Az MSZP elnöke valódi munkahelyeket, tisztességes béreket, a növekedést segítő gazdaságpolitikát és igazságos társadalompolitikát ígért.

A Fidesz közleményében azt írta: "reménytelen politikusok kétségbeesett vádaskodását hallhattuk, de továbbra sem kaptunk választ a Gyurcsány-koalíció egyetlen tagjától sem arra, hogy honnan vannak Simon Gábor százmilliói."

Kizárólag átlátható tulajdonosi szerkezetű üzleti cégeket szeretne látni a választások után a magyar üzleti életben az LMP. Schiffer András, az ellenzéki párt társelnöke elmondta: azt szeretnék, hogy a jövőben ne juthassanak uniós forrásokhoz belize-i és Seychelle-szigeteki bejegyzésű cégek. Hozzátette: állami és önkormányzati szervek sem szerződhetnének offshore-hátterű cégekkel, ahogy ezt az elmúlt tizenöt évben tették a különböző kormányok és helyhatóságok.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.30. péntek, 18:00
Gyulay Zsolt
a Hungaroring Sport Zrt. elnök-vezérigazgatója, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×