Infostart.hu
eur:
363.65
usd:
314.4
bux:
150552.7
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Tankönyvellátásért felelős miniszteri biztost nevezett ki Balog Zoltán

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere Hegedüs Istvánt miniszteri biztossá nevezte ki, feladata a köznevelés tankönyvellátása és a pedagóguskézikönyv-ellátása megszervezésének elősegítése - olvasható a Hivatalos Értesítő pénteki számában.

A miniszteri biztos közreműködik a tankönyvfejlesztési terv elkészítésében és a miniszter által jóváhagyott tankönyvfejlesztési terv végrehajtásában, az állami tankönyvfejlesztésért és -kiadásért felelős szervnél az e tevékenységéhez szükséges szervezeti struktúra és szakmai feltételek kialakításában, valamint az állami tankönyvfejlesztésért és kiadásért felelős szerv és könyvtárellátó tevékenységének összehangolásában.

Javaslatot tesz a tankönyvellátási szerződés jogszabályban nem szabályozott további tartalmi elemeire, valamint az állami tankönyvellátás rendjére vonatkozó szabályozás továbbfejlesztésére.

A miniszteri biztos megbízatása január 6-tól április 30-ig tart, helyettes államtitkári illetménynek megfelelő összegű díjazásra és juttatásokra jogosult - olvasható a Hivatalos Értesítőben.

Címlapról ajánljuk
Újra megalakul a szárazság elleni nemzeti koalíció Csehországban

Újra megalakul a szárazság elleni nemzeti koalíció Csehországban

A rendkívüli szárazság miatt Csehországban újjáalakítják a szárazság elleni nemzeti koalíciót. A testület már 2018 és 2020 között is működött, és most ismét szakértők, vízügyi szakemberek, állami hivatalnokok, valamint az érintett miniszterek bevonásával keresnének megoldásokat a vízhiány kezelésére.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×