Infostart.hu
eur:
384.94
usd:
328.68
bux:
121063.64
2026. január 21. szerda Ágnes

Szijjártó: A gazdasági ügyek nem függnek össze a nemzetközi jogi kérdésekkel

Ha szükséges, Magyarország a jövőben is egyeztetni fog Azerbajdzsánnal gazdasági ügyekben - közölte a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára.

Szijjártó Péter az M1 esti műsorában hozzátette: a gazdasági témák nincsenek összefüggésben nemzetközi jogi kérdésekkel, amilyen az azeri kiadatás is. Hangsúlyozta: magyar kormány nagy tisztelettel van Örményország és az örmény nép iránt, és jó kapcsolatra törekszik vele, de Jerevánnak el kell fogadnia, hogy Budapest mindig a nemzetközi egyezmények előírásai szerint jár el.

"Egy jól körülírt, elhatárolt nemzetközi jogi kérdés és két ország között gazdasági, stratégiai jellegű együttműködésről szóló tárgyalások semmilyen módon nem lehetnek összefüggésben egymással" - mondta Szijjártó Péter, megerősítve: a kormány valóban tárgyal Azerbajdzsánnal arról, hogy "a gazdasági együttműködésünket hogyan kössük szorosabbra, hogy azt esetleg milyen pénzügyi vonalakkal egészítsük ki, de mi ettől teljesen függetlenül kezelünk egy nemzetközi jogi kérdést, amelyet egyezmények szabályoznak".

Arra, hogy a kiadatási ügyben történtek után tárgyal-e majd még a magyar kormányzat Azerbajdzsánnal, az államtitkár azt válaszolta, "természetesen, hogy ha szükség lesz arra, hogy az azeri féllel egyeztessünk gazdasági ügyekben, meg fogjuk tenni".

Magyarország pénteken adta ki Bakunak azt az azeri tisztet, aki életfogytiglani börtönbüntetését töltötte egy örmény katona meggyilkolásáért. A férfi hazaérkezése után azonnal elnöki kegyelmet kapott. A történtek miatt Örményország felfüggesztette diplomáciai kapcsolatait Magyarországgal, Budapest pedig diplomáciai jegyzékben tiltakozott Azerbajdzsán eljárása ellen.

Címlapról ajánljuk
Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában folytatódik az esés, bár az elmúlt napokhoz képest ma már mérsékeltebbek a mínuszok. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×