Infostart.hu
eur:
362.79
usd:
317.18
bux:
140981.27
2026. július 17. péntek Elek, Endre

Megkezdődött az egyeztetés a kormány és öt szakszervezet között

Megkezdődött az egyeztetés a kormány és öt szakszervezet között hétfőn 8 órakor a Nemzetgazdasági Minisztériumban.

A kormánydelegációt Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikai államtitkára vezeti.

A tárgyalásokon az Autóbusz-közlekedési Szakszervezetek Szövetsége (AKSZSZ), a LIGA Szakszervezetek, az Egyesült Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége (EVDSZ), a Városi Tömegközlekedési Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége, valamint a Mérnökök és Technikusok Szabad Szakszervezete vesz részt.

A kormány az öt szakszervezettel a Munka törvénykönyve módosításáról, és a nyugdíjrendszer, valamint a korengedményes és korkedvezményes nyugdíj, illetve az országos érdekegyeztetési rendszer átalakításáról egyeztet.

Az érdekképviseletek még június közepén kérték a miniszterelnöktől, hogy a sztrájkkövetelések kérdésében a kormány öt napon belül jelölje ki az egyeztető eljárásban részt vevő képviselőjét a sztrájktörvény megfelelő rendelkezése értelmében.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
Tisza-kormány: sorra esnek ki a csontvázak a szekrényből, adóváltozásokat jelentett be Magyar Péter

Tisza-kormány: sorra esnek ki a csontvázak a szekrényből, adóváltozásokat jelentett be Magyar Péter

Újabb 200 milliárd forintos csontváz esett ki a szekrényből, a hírek szerint az előző kormányzat háromszoros áron szerződoött az M6-os és M8-as autópályák üzemeltetésére 35 évre. A nap során az is kiderült, hogy 2010 és 2025 közt majdnem 19 ezer titkos megfigyelést engedélyeztek az Orbán-kormányok, valamint hogy október végén újraegyesülhet az Akadémiától 2019-ben elszakított kutatóhálózat az MTA égisze alatt. Szintén októberben kezdődik a budai fonódó villamoshálózat következő ütemének építése a Szent Gellért tér és a Budafoki út között.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×