Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Mesterházy: Az elnökség figyelembe veszi a pártszavazás eredményét

Mesterházy Attila közlése szerint az MSZP elnöksége figyelembe fogja venni a pártszavazás kérdéseire adott válaszokat az alapszabály módosításának folyamatában.

Az MSZP-ben minden párttag véleménye számít, ezért az elnökség az alapszabály módosításának folyamatában figyelembe fogja venni a pártszavazás kérdéseire adott válaszokat, függetlenül attól, hogy a voksolás érvényes, illetve eredményes volt-e - mondta a szocialista pártelnök szerdán Grzegorz Napieralskival, a lengyel Demokratikus Baloldali Szövetség (SLD) elnökével közösen tartott budapesti sajtótájékoztatóján.

A lengyel ellenzéki politikus látogatásának apropóját az adta, hogy július elsején Lengyelország veszi át Magyarországtól az Európai Unió soros elnökségét. Közös sajtótájékoztatójukon mindketten a pártegység fontosságát hangsúlyozták.

Grzegorz Napieralski azt mondta: a magyar baloldal hasonló helyzetben van, mint a lengyelországi a 2005-ös választási vereséget követően, amikor elsősorban belvillongásokkal foglalkoztak. Aztán a tavalyi elnökválasztásra készülve a lengyel szociáldemokraták helyreállították az egységet, az idei választásokat megelőzően pedig lényegében biztosra vehető, hogy a következő kormánynak az SLD is a tagja lesz - tette hozzá.

Mesterházy Attila azt mondta: tavalyi pártelnökké választásakor az MSZP radikális megújítását és egységének helyreállítását tűzte célul. Véleménye szerint a szocialista párt nagyot lépett az egység felé, amikor a múlt szombati kongresszuson a küldöttek 94 százaléka támogatta az elfogadott határozati javaslatot.

Kérdésre válaszolva elmondta: mivel az aznap estig tartó pártszavazáson kedd délutánig a 32 ezer párttag közül nagyjából nyolcezren vettek részt, a részvétel várhatóan 27-28 százalék körül alakul, így elvileg elképzelhető, hogy a szavazás eredményes volt. (Ehhez az szükséges, hogy a párttagok negyede azonosan válaszoljon.) Hangsúlyozta ugyanakkor, egyelőre nincs információ a szavazatok megoszlásáról, és az is lehetséges, hogy a hat kérdésre eltérő arányban voksoltak igennel a párttagok.

Arra a felvetésre, hogy Gyurcsány Ferenc a Facebookon elsöprő sikerként értékelte a Demokratikus Koalíció Platform által kezdeményezett pártszavazást, és újfent kétségbe vonta az MSZP tagnyilvántartásának megbízhatóságát, Mesterházy Attila azt mondta, nem kívánja kommentálni a volt miniszterelnök szavait. Megjegyezte ugyanakkor: szerinte nincs olyan, hogy valami csak az MSZP egy részének jó; sem nyerni, sem veszíteni nem tud a párt egyetlen testülete vagy szervezete, csak a közösség.

A tagnyilvántartásról szólva közölte: azt a pártszavazást megelőzően pontosították, így a voksoláskor esetlegesen tapasztalt kisebb adminisztrációs hibák miatt várhatóan már csak apró korrekció történhet.

Emlékeztetett arra is, hogy a Gyurcsány-kormány alatt, 2008-ban, az akkori kormányfő kezdeményezésére már rendeztek - a kabinet intézkedéseit támogató - eredményes pártszavazást az MSZP-ben, azon a 37 ezer párttag közül 14 ezren vettek részt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

Ha halálra is ítélik, akár egy év múlva szabadulhat is a puccsista dél-koreai exelnök

2024-ben próbált hadiállapotot bevezetni, de az alkotmányos reflexek működtek, sőt egy előre hozott választáson Jun Szogjol minden hatalmát elvesztette, így elsőre szigorúnak látszó ítélet vár rá. Három rettenetes út állhat előtte, de csak európai szemmel, a dél-koreai történelem ugyanis más mintázatokat mutat. Nagy Angelina, a Magyar Külügyi Intézet kutatója az InfoRádióban magyarázta el a részleteket.

Orbán Viktor Miskolcon „egy hosszú szerelmi történetről” beszélt, bejelentést tett a tanárbérről

A digitális polgári körök rendezvényén a közönség kérdéseire válaszolt a pártelnök-miniszterelnök, a Tisza Pártot és a DK-t a háborúfenntartók közé igyekvő pártoknak nevezte, a városiakat pedig kérte, döntsék el, hogy egy nagy ipari beruházást szeretnének, vagy több kisebbet, ezután áll rendelkezésre. Bejelentette, hamarosan 900 ezer forint lesz az átlagos tanárbér, a Benes-dekrétumok miatt joghátrányt szenvedők pedig segítséget kapnak.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Borús kilátásokkal indul 2026 a hazai napelemek számára

Európa nagy részén a szokásosnál felhősebb idő, ezáltal a sokéves átlagnál kisebb besugárzási értékek valószínűsíthetőek 2026 első hónapjaiban - derül ki egy új elemzésből, amely műholdas adatokat és mesterséges intelligencia/gépi tanulási algoritmusokat használva modellezte az első fél évben világszerte várható napenergia-termelési körülményeket. A legnagyobb negatív anomália Kelet-Európában és az északi országokban várható, ahol helyenként akár 10%-kal is kisebb lehet a besugárzás, mint a sokéves átlag. Miután elsősorban a besugárzás határozza meg, hogy mennyi áramot termelnek a naperőművek, így kiemelt jelentősége van a napenergia-termelés arányát tekintve 2024-ben világelső Magyarország energiaellátása szempontjából is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×