Infostart.hu
eur:
364.75
usd:
316.05
bux:
0
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna

Nincs megállapodás a Malév és a szakszervezet tárgyalásain

Egyórás figyelmeztető sztrájkot tartottak csütörtökön a Malév Zrt. gazdasági alkalmazottai a Gazdasági Szakemberek Szakszervezetének (GSZSZ) felhívására, mert a bértárgyalásokon nem sikerült megállapodni, de a Malév forgalmában a munkabeszüntetés nem okozott fennakadást. Kozek Adolfné, a GSZSZ elnöke közölte: a tárgyalásokon a bérre is visszaható pontokban nem sikerült megállapodni.

A GSZSZ a Malév legkisebb szakszervezete, az elnök korábbi közlése szerint az üzemi tanácsi választásokon 13 százalékot értek el.

Róna Márta, a Malév kommunikációs vezetője az MTI kérdésére a sztrájk kezdetén elmondta: a munkabeszüntetés nem okoz fennakadást a légitársaság forgalmában. A bértárgyalások újabb megbeszélése egyébként éppen a sztrájk megkezdése óta folyik.

A Malév kommunikációs vezetőjének beszámolója szerint a szakszervezeti vezető 20-25 embernek ad tájékoztatást a figyelmeztető sztrájk alatt.

Kozek Adolfné, a GSZSZ elnöke a tárgyalások befejezése után elmondta: nem sikerült megállapodni a munkáltatóval a béremelésről. A szakszervezet a személyi jövedelemadó-változás miatt átlagosan fejenként 30 ezer forint béremelést kér a Malév menedzsmentjétől. A vezetők viszont azzal érvelnek, hogy erre nincs forrás. A szakszervezeti elnök tájékoztatása szerint "visszamennek a tagsághoz", hogy a lehetőségeket ismertessék és a további tárgyalásokra kialakítsák az álláspontjukat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Fontos adat jön, erre szegeződik minden tekintet!

Fontos adat jön, erre szegeződik minden tekintet!

Nagyjából stagnáltak a hétfői kereskedésben a vezető európai és amerikai részvényindexek, a befektetők újabb impulzusokra várnak. Témákból pedig van bőven, a befektetők a Hormuzi-szoros körüli bizonytalanság, a magasabb olajárak és az inflációs kockázatok mellett már a szerdai amerikai inflációs adatra figyelnek, ami érdemben befolyásolhatja az amerikai jegybank kamatpályájával kapcsolatos várakozásokat. Kedden vegyesen alakult az ázsiai részvénypiacok mozgása, a dél-koreai tőzsde erősödött, a kínai részvénypiacok viszont estek. Érdemi elmozdulás az európai és amerikai határidős indexekben egyelőre nincsen.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×