Infostart.hu
eur:
359.6
usd:
313.63
bux:
140857.32
2026. július 16. csütörtök Valter

Meddig kell nyilvánosságra hozni az írásbeli érettségik eredményét?

Legkésőbb nyolc nappal a szóbeli érettségi vizsga előtt a diákoknak meg kell tudniuk az írásbeli érettségi eredményeit.

Az érettségi vizsga szabályait tartalmazó kormányrendelet nem határozza meg pontosan, hogy az írásbeli érettségi eredményét mikor kell a középiskoláknak ismertetniük a végzős diákokkal. Intézményenként tehát változó lehet, hogy az érettségizők mikor tekinthetik meg írásbeli dolgozataikat, azok eredményét, és a szaktanári értékelést.

A dolgozatok megtekintésére egy nap áll rendelkezésre, erről az adott napról és helyről - a kormányrendelet ezt már meghatározza - még az írásbeli vizsga előtt tájékoztatni kell a diákokat. A vizsgázók ekkor észrevételt tehetnek az értékeléssel kapcsolatban. Ezt - egyéb dokumentumokkal, például a javítási és értékelési útmutatókkal vagy a vizsgán felvett jegyzőkönyvekkel együtt - az iskola igazgatójának legalább hét nappal a szóbeli vizsga előtt el kell küldenie a vizsgabizottság elnökének. Tehát minimum a középszintű szóbeli vizsgák előtt nyolc nappal az érettségizők megismerhetik, hogy milyen érdemjegyet kaptak az írásbeli érettségijükre.

Az Oktatási Hivatal azt javasolta, hogy a középfokú iskolák idén május 31-ét jelöljék ki a kijavított írásbeli vizsgadolgozatok megtekintési napjának.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Megtámadták Kijevet, új vezető Ukrajna élén, de nem mindenki tapsol – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megtámadták Kijevet, új vezető Ukrajna élén, de nem mindenki tapsol – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Naftohaz állami energetikai vállalat vezérigazgatóját, Szerhij Koreckijt jelölte Ukrajna új miniszterelnökének a háború közepette végrehajtott kormányátalakítás részeként. Koreckij kinevezéséről ma dönthet az ukrán parlament. Távozik posztjáról Mihajlo Fedorov védelmi miniszter is, ami nagy port kavart, leváltását bírálta több ukrán politikus és katonai szakértő. Oroszország ma éjszaka ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna fővárosát, legalább két ember meghalt és hatan megsebesültek. Kijevet helyi idő szerint hajnali 1 óra előtt rázták meg robbanások a Kyiv Independent tudósítói szerint. Az ukrán légierő jelentése alapján legalább nyolc ballisztikus rakéta tartott a főváros felé. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×