Infostart.hu
eur:
354.34
usd:
304.11
bux:
131452.7
2026. május 29. péntek Magdolna

Napokon belül megyanúsíthatják Dávid Ibolyát és Herényit

Folytatódik a 2009. november 10-én megszüntetett nyomozás Dávid Ibolya és Herényi Károly MDF-es politikusok ellen az UD Zrt.-ügyben. A Legfőbb Ügyészség szerdán kézbesítette az erről szóló jogerős határozatát - tájékoztatott Futó Barnabás, az UD Zrt. vezetőjének, Tóth Jánosnak, mint feljelentőnek a jogi képviselője.

Futó Barnabás szerint a két volt képviselőt napokon belül meggyanúsítják kétrendbeli személyes adattal való visszaéléssel és egy rendbeli kényszerítéssel, amelyek halmazati büntetése legfeljebb négy év lehet, ha a bíróság bűnösséget állapít meg.

A képviselők mentelmi joga miatt felfüggesztett nyomozást most azért folytatják, mert Dávid Ibolya és Herényi Károly mentelmi joga megszűnt - mondta Futó Barnabás.

A Magyar Nemzet meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt írta, hogy Dávid Ibolyát, és bizalmasát Herényi Károlyt, az MDF egykori frakcióvezetőjét napokon belül, várhatóan jövő héten idézheti kihallgatásra az UD Zrt ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség.

Fazekas Géza, a szervezet szóvivője az InfoRádiónak elmondta: a soron következő lépéseikről soha nem adnak tájékoztatást, de tudomása szerint ezidáig nem bocsátottak ki idézést az ügyben.

A büntetőeljárási törvény szerint mentelmi jog megszűnése esetén egy nyomozás folytatásáról a nyomozást folytató szerv felettes ügyészsége dönt, ez pedig a Központi Nyomozó Főügyészség esetében a Legfőbb Ügyészség.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Zsidai Zoltán Roy: a versenytársaink a turizmust kivették a politikai közegből

Zsidai Zoltán Roy: a versenytársaink a turizmust kivették a politikai közegből

Zsidai Zoltán Roy gasztronómiai szakember, a Zsidai csoport tulajdonosát, ügyvezetője, a Magyar Éttermi Szövetség elnöke a turizmus és vendéglátás magyarországi helyzetéről, prioritásairól beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában. Érdekes összehasonlítást tett a pincérek budapesti és londoni keresete között.

BL-döntő: elárasztják a rendőrök Budapestet a hétvégén

Az UEFA Bajnokok Ligája-döntő és a kapcsolódó rendezvények rendőri biztosítása érdekében május 29. és 31. között. fokozott ellenőrzés lesz Budapesten és több autópályán, valamint a repülőtér környékén.
inforadio
ARÉNA
2026.05.29. péntek, 18:00
Gacsályi József
az Országos Vízügyi Főigazgatós főigazgató-helyettese
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×