Infostart.hu
eur:
361.24
usd:
311.61
bux:
131341.54
2026. május 20. szerda Bernát, Felícia

A helyére emelték Európa legnagyobb bakdaruját a Margit hídon

Mára virradóra a helyére emelték Európa legnagyobb bakdaruját a Margit hídon. A szerkezettel az acél pályalemezeket szerelik be a helyükre a dunai átkelőn. Tóth Kata, a felújítást végző Mh 2009 konzorcium szóvivője elmondta: Magyarországon most alkalmaznak először ilyen technológiát egy hídrekonstrukcióban.

A szerkezet teherbírása 16 tonna, magassága 10 méter, a két lába közötti távolság pedig meghaladja a 17 métert. Hozzátette: a szerkezet sínen közlekedik 40 méteres percenkénti sebességgel, és az acél pályalemezek beemeléséig marad a hídon. Szólt arról is, hogy a bakdarura azért van szükség, mert a felújítás ideje alatt biztosítani kell a közösségi közlekedést a hídon és így kevés hely marad a munkálatokhoz.

Címlapról ajánljuk
Donald Tusk az orosz energiafüggőségről is beszélt Magyar Péterrel a lengyelországi tárgyalásokon

Donald Tusk az orosz energiafüggőségről is beszélt Magyar Péterrel a lengyelországi tárgyalásokon

Magyar Péter „barátok között van” – ezzel indította a két miniszterelnök közös sajtótájékoztatóját Donald Tusk. A lengyel kormányfő jelezte: örömmel vennék, ha a következő visegrádi csúcstalálkozót Budapesten szerveznék meg. Tusk szerint Lengyelország kész együttműködni Magyarországgal, akár közös beruházásokon keresztül is, hogy a térség országai csökkenteni tudják orosz energiafüggőségüket. Cikkünk frissül!

Répássy Róbert: Novák Katalinnak lenne elszámolnivalója a kegyelmi ügyben

„Sürgetés a pápalátogatásra hivatkozva” – egy interjúban beszélt a kegyelmi ügy körülményeiről Répássy Róbert, Varga Judit volt államtitkára az igazságügyi tárcánál. Elmondta: a tárca nem támogatta a pedofilbotrányban érintett K. Endre kegyelmét, amit az államfő változtatott meg, majd sürgetve aláíratták Varga Judit miniszterrel, aki az ellenjegyzéskor nem biztos, hogy tisztában volt a részletekkel.
inforadio
ARÉNA
2026.05.20. szerda, 18:00
Horn Gábor
a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×