Infostart.hu
eur:
354.95
usd:
312.04
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

"Húsz éve nagy reménnyel néztünk előre, ma szomorúan nézünk vissza"

Húsz éve reménykedve néztünk előre, ma szomorúan tekintünk vissza - mondta az InfoRádiónak adott interjúban a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke. A 20 éves a Köztársaság díjjal kitüntetett Kozma Imre atya szerint előtérbe kellene helyezni a nemzet iránt érzett felelősség gondolatát. Hozzátette, hogy erkölcsök nélkül nem lehet felelős pozíciót betölteni.

Az első tíz évben örültünk a demokráciának, a második tíz évben viszont azt látni, hogy az emberek a demokrácia adta lehetőségeket elcserélnék az anyagi biztonságra - mondta az InfoRádiónak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke. Kozma Imre atya szerint az emberek ma sokkal inkább elbizonytalanodottak, mint amilyenek húsz évvel ezelőtt voltak. Húsz éve nagy reménnyel néztünk előre, ma szomorúan nézünk vissza - hangsúlyozta.

Egyesek a lehetőségeiket a saját javukra használták ki, ezért alakult ki nagy szakadék a társadalomban - vélekedett a 20 éves a Köztársaság díjjal kitüntetett Kozma Imre atya. Hozzátette: aki azt a lehetőséget kapja, hogy szolgálhatja a közösséget, a nemzetet, annak a felelőssége nagyobb.

Húsz éve a civil társadalom reménykedett, de ma nem kapja meg azt az erkölcsi támogatást, ami nélkülözhetetlen a számára, mert e nélkül nem látja az erőfeszítései értelmét - közölte a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke. Kifejtette: jobban előtérbe kell hozni a nemzet iránti felelősség gondolatát, mert a mostani elbizonytalanodás oka, hogy akiket magunk fölé emelünk a választások által, azok mintha nem éreznék át, hogy mit jelent vezetőnek lenni.

Kozma Imre atya szerint a rendszerváltozás akkor lép jobb folyamatába, ha jobban hiszünk önmagunkban, a tehetségünkben, és azok, akik lehetőséget kaptak, eljutnak arra az erkölcsi szintre, amely nélkül nem lehet felelős pozíciót betölteni.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×