Infostart.hu
eur:
354.95
usd:
312.04
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

Heti, illetve napi élelmiszer-ellátmányt kapnak a kaposvári hajléktalanok

Közel háromszáz kaposvári hajléktalan számíthat heti, illetve napi élelmiszer-ellátmányra október végétől a téli krízisellátásban közreműködő Nyitott Kapu Hajléktalan Gondozási Központtól.

Erről Gulyás János, a Magyar Vöröskereszt Somogy megyei szervezete által működtetett kaposvári intézmény vezetője számolt be. Mint elmondta: a készleteik december 31-ig elegendőek - a krízisellátásra benyújtott négy pályázatuk még elbírálás alatt áll - ám a vöröskereszt már jelezte, hogy januártól is biztosítani tudják a hajléktalanok téli ellátását.

Az úgynevezett heti ellátmányt - cukrot, teát és konzervet - azoknak adják, akik a város külső területein húzzák meg magukat és nem tudnak, vagy nem akarnak naponta megjelenni a kijelölt utcai átvevőhelyeken; ők hetente egyszer a központban vehetik át az élelmiszercsomagot - ismertette az ellátás részleteit az intézmény vezetője, hozzátéve: a többiek a város három-négy pontján naponta forró teát és mintegy 140 forint értékben kenyeret és konzervet kapnak.

Az önkormányzat statisztikája szerint 231 lakcím nélküli él Kaposváron, az intézmény vezetője szerint azonban ennél több, mintegy 270-300 hajléktalan van a városban, ami az előző évekhez hasonló nagyságrendet jelent.

Gulyás János elmondása szerint a fedél nélkülieket ellátó központban jelenleg 37-en laknak, ám akár hatvan ember számára is van hely, rendkívüli helyzetben pedig mindenkit befogadnak, aki ezt kéri.

A központ vezetője arról is beszámolt, hogy a múlt év tavaszán átadott új intézmény kedvező változást hozott a hajléktalanok egészségügyi ellátásában. Sokat jelent, hogy helyben van az orvosi rendelő és van betegszoba - mondta Gulyás János, hozzátéve: míg tavaly csak kevesen éltek a lehetőséggel, addig az idén már több mint kétszázan fordultak az intézmény orvosához.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×