Infostart.hu
eur:
354.95
usd:
312.04
bux:
0
2026. június 26. péntek János, Pál

Fidesz: felújítás alatt álló vasútvonalat is bezárnának

Olyan vasútvonalat is bezárna a kormány, amelyet a közelmúltban újítottak fel, vagy éppen a leállítással egy időben folynak rajta felújítási munkák - közölte Fónagy János, a Fidesz országgyűlési képviselője hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.

Példaként említette a Veszprém-Zirc vonalat, amelyen "gőzerővel folynak" a vágányfelújítási munkák, mégis szerepel a között a 33 viszonylat között, amelyen a MÁV szüneteltetné, megszüntetné a forgalmat.

Nemcsak ártanak, hanem egyszerűen ostobaságokat csinálnak - jelentette ki az ellenzéki párt szakpolitikusa a kormány vasútbezárási tervéről.

Fónagy János elmondta: Túrkevén azóta, hogy 33 évvel ezelőtt megszüntették a vasútvonalat, körülbelül egyharmadával csökkent a város lakossága. Hozzátette, ott járva arról tájékoztatták őt, hogy nem kizárólag a vasútbezárás miatt, de ez nagyon jelentős mértékben közrejátszott benne.

A sajtótájékoztatón bemutatott egy 600 aláírást tartalmazó tiltakozást is, amelyet a Kecskemét-Lajosmizse vonalszakasz bezárása ellen fogalmaztak meg. Az aláírók kifejtik, hogy e területen sok helyütt nem lehet a közlekedést busszal megoldani, hiszen tanyavilág lévén közút sincs.

Ez a sok száz aláírás mutatja, hogy egy-egy ilyen kisebb vonalszakasz esetében hány száz családnak, tanyavilágban élő embernek a mindennapját keseríti meg ez az átgondolatlan, előkészítetlen és az esetek túlnyomó többségében gazdaságilag teljesen értelmetlen "vasútbezárási kampány" - mondta Fónagy János.

A hétfői vasúti munkaügyi egyeztetéssel kapcsolatban kérdésre közölte: a Fidesz a rendeltetésszerű működésnek a híve, a vasútnak az a dolga, hogy menjen, a vasutasok sem szeretnek sztrájkolni. Azért a helyzetért azonban, hogy a vasutasoknak nincs más lehetőségük, mint beszüntetni a munkát, a kormány felel - emelte ki.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×