Infostart.hu
eur:
364.81
usd:
311.65
bux:
134808.89
2026. április 30. csütörtök Katalin, Kitti

Bajnai-kabinet: jogász végzettségű adótanácsadó irányíthatja a pénzügyeket

Oszkó Péter, a Deloitte könyvvizsgáló és tanácsadó cég magyarországi vállalatának elnök-vezérigazgatója a pénzügyminiszteri poszt legnagyobb esélyese. A 36 éves jogász végzettségű üzletember részt vett a Reformszövetség gazdaságpolitikai programjának kidolgozásában is.

A 36 éves jogász végzettségű üzletember már az Eötvös Loránd Tudományegyetemen is aktív volt közösségi ügyekben, a hallgatói önkormányzat elnökévé is választották. Első munkahelye a KPMG könyvvizsgáló és tanácsadó cég volt, amelynek londoni tagvállalatánál is dolgozott. 2001-ben egy nemzetközi ügyvédi hálózat magyarországi irodájához csatlakozott és rövid idő után a cég adótanácsadási egységének vezetője lett.

2004-től dolgozik a Deloitte-nál: azonnal partnerként kezdett, ami ritka a nagy tanácsadó cégeknél, különösen fiatal munkatársak esetében. Évekig az adótanácsadói üzletág vezetője volt, majd miután Simor András elnök-vezérigazgató a Magyar Nemzeti Bank elnöke lett, Oszkó Péter vette át a helyét.

1998-tól az ELTE jogi karán adóismereteket oktatott. Szakemberként a helyi iparűzési adó egyik legnagyobb kritikusa volt, míg végül az Európai Bíróság úgy ítélte, az adó összeegyeztethető az EU szabályaival.

Oszkó Péter részt vett a tavaly alakult, de idén tavasszal megszűnt Reformszövetség gazdaságpolitikai programjának kidolgozásában. A 2008-ban az Év Fiatal Menedzserének választott gazdasági szakember folyékonyan beszél angolul és franciául.

Március 25-én a HVG-nek adott interjúban még kizárta, hogy a szakértői kormány tagja legyen. "Manapság nehezen tudnám ezt elképzelni. Még nem tettem meg mindent a cégért, így a távozásom cserbenhagyással érne fel. Ráadásul fontosnak tartom a gyerekeim nevelését is; majd ha egyetemisták lesznek, megfontolom" - válaszolta a kérdésre, vállalná-e a kihívást.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

„Lesz egy fontos alapelv” – részleteket árult el az ügynökakták feloldásáról a levéltár főigazgatója

Cseh Gergő Bendegúz az InfoRádióban elmondta, mi volt az egyik fő kikötés, amely elhangzott a Magyar Péterrel való egyeztetésen. A történész-levéltáros egyebek mellett beszélt arról, hogy kik jogosultak az akták megtekintésére, még hányan élhetnek az egykori ügynökök közül, továbbá arra is kitért, milyen feladataik lesznek még az októberre tervezett nyilvánosságra hozatalig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.30. csütörtök, 18:00
Nagy Zoltán Zsolt
a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×