Infostart.hu
eur:
378.2
usd:
317.93
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Gaskó: Kaotikus állapotok lesznek

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezetének elnöke szerint a hétfőtől meghirdetett sztrájkjuk kaotikus állapotokat eredményez az ország közlekedésében, ezért azonban ő a MÁV vezetését teszi felelőssé. Hozzátette: a demonstrálók megbénítják majd a teljes vasútközlekedést, az utasok tájékoztatásáért viszont nem tehetnek semmit.

Hétfő nulla órától ismét sztrájkolnak a VDSZSZ tagjai, és más szakszervezethez tartozók is - jelentette be Gaskó István, az érdekképviselet vezetője, kevesebb, mint tíz órával a munkabeszüntetés kezdete előtt.

A vezető maga is elismerte, hogy a sztrájk kaotikus állapotokat fog előidézni az ország közlekedésében, ezért azonban, mint mondta, a MÁV vezetése okolható. Az InfoRádióban azt is elmondta: az elégséges szolgáltatás mértékéről ez alkalommal sem sikerült megállapodniuk a vasúttársaság menedzsmentjével.

A sztrájktörvény ugyan azt írja elő, hogy a munkabeszüntetést 72 órán belül kell bejelenteni az azt szervező érdekképviseleteknek, Gaskó István azt mondta: a VDSZSZ február 1-jétől úgynevezett gördülő sztrájkot hirdetett. Õ ezt úgy magyarázta: a megkezdett sztrájkot egy előre meg nem határozott idő után leállítják, amikor az érdekképviseletek úgy érzik, hogy javult a tárgyalási pozíciójuk. Ha mégsem, folytatják a munkabeszüntetést.

A MÁV sajtófőnöke felelőtlennek nevezte az érdekképviselet döntését és továbbra is irreálisnak nevezte a követeléseket. Kavalecz Imre azt közölte: vasárnap este hét órakor még egyeztetni szeretnének az elégséges szolgáltatásról, hogy minél több járat elindulhasson.

A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete minden vasúti dolgozónak nettó 250 ezer forintot kér a MÁV Cargo privatizációs bevételéből, több mint 10 százalékos többlet-bérfejlesztést a megajánlott 6,9 százalékon felül, emellett elutasítja a 38 vasúti mellékvonal tervezett megszüntetését.

Hanganyag: Nagy Tamás

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×