Infostart.hu
eur:
355.98
usd:
306
bux:
130916.32
2026. május 27. szerda Hella

Nyomozócsoport vizsgálja az egri brómciánt

Megkezdte munkáját az a nyomozócsoport, amelyet azért hoztak létre, hogy felderítsék: hogyan kerülhetett az egri kórház gyógyszertári hűtőkamrájába egy doboz halálos méreg. A Heves megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője cáfolta, hogy keresnek két férfit, akiket a napokban vegyvédelmi ruhában láttak a környéken.

Megkezdte munkáját az a nyolc főből álló nyomozócsoport, amelynek célja kideríteni, miként kerülhetett súlyosan mérgező brómcián az egri kórház gyógyszertári hűtőkamrájába - mondta az InfoRádiónak a Heves megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Soltész Bálint kiemelte: jelenleg a helyszíni szemle és a tanúvallomások eredményeinek feldolgozása és ellenőrzése zajlik.

A hengeres tégely egy papírzacskóban volt, és azon szerepelt a brómcián felirat - fejtette ki a rendőrségi szóvivő. Hozzátette: a mérgező anyagot a kórház alagsorában lévő gyógyszertári hűtőkamrában találták meg.

Tisztázni kell, hogy ki és milyen jogosultságokkal juthatott be a hűtőkamrába, és azt is vizsgálja a rendőrség, hogy jogosulatlanul kik jártak a lezárt helyiségben - emelte ki Soltész Bálint.

A szóvivő ugyanakkor cáfolta, hogy keresnének két férfit, akiket a vegyvédelmi ruhában láttak a környéken az elmúlt napokban.

Hanganyag: Kálló Izabella

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Radikálisan átáll Európa migrációügyben – fontosabb lesz a fogadó országok jogainak érvényesülése

Radikálisan átáll Európa migrációügyben – fontosabb lesz a fogadó országok jogainak érvényesülése

Szigorítana a migrációs szabályokon az Európa Tanács. A politikai nyilatkozatot mind a 46 tagállam támogatta, köztük az igencsak érintett Nagy-Britannia, Olaszország és Dánia is. Az európai államok megállapodtak az Emberi Jogok Európai Egyezményének módosított értelmezésében is, a cél a menedékkérők és a külföldi bűnözők kitoloncolásának megkönnyítése. A részletekről Marsai Viktor, a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem oktatója beszélt az InfoRádióban.

Rendszerváltás körvonalazódik a közoktatásban

A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg.
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
Tisza-kormány: Magyar Péter felmentette Hajdú Jánost, ülésezett az országgyűlés

Tisza-kormány: Magyar Péter felmentette Hajdú Jánost, ülésezett az országgyűlés

Az Országgyűlés keddi ülésén több politikailag érzékeny kérdésben is döntés született: a képviselők két új vizsgálóbizottság felállításáról határoztak, amelyek egyfelől a kegyelmi botrány felelőseit és a gyermekvédelem rendszerszintű problémáit, másfelől az MNB működésével kapcsolatos visszaéléseket, valamint az 1987 és 2000 közötti spontán privatizáció politikai felelősségi láncát vizsgálják majd. A parlament emellett fenntartotta Kocsis Máté mentelmi jogát is. Távozik posztjáról Hajdu János, a TEK főigazgatója, a kormány pedig hamarosan benyújthatja a rendőrségi szervezetrendszer átalakításáról szóló javaslatát. Közben az is eldőlt, hogy Orbán Árpád vezeti majd a Tisza frakcióját a budapesti közgyűlésben.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×