Infostart.hu
eur:
356.99
usd:
306.63
bux:
0
2026. május 25. hétfő Orbán

Gond lehet a tankönyvekkel

Az új tankönyvrendelet miatt nem biztos, hogy időben ki tudják majd szállítani a tankönyveket az új tanév előtt - írja a Magyar Nemzet. Lapszemle.

A Népszabadságból kiderül, hogy Fleck Zoltán jogszociológus szerint nem mindig képes a bíróságok működésével kapcsolatos problémák megoldására az Országos Igazságszolgáltatási Tanács.

Az 1997-es igazságszolgáltatási reform tapasztalatait a Magyar Tudományos Akadémia háromfős kutatócsoportja igyekszik számba venni, és az eddigi eredményekről a napokban számoltak be. A kutatás teljes anyagát várhatóan februárban hozzák nyilvánosságra.

A Magyar Nemzet tankönyvgondokról ír. Az év elején életbe lépett tankönyvrendelet egyik pontja szerint az Oktatási és Kulturális Minisztérium háttérintézményéhez, az Oktatási Hivatalhoz kell az iskoláknak elküldeniük a rendeléseiket. Ott egy apparátust hoznak létre erre a célra, nem kevés közpénzből, írja a lap.

A Tankönyves Vállalkozók Országos Testületének elnöke úgy látja, hogy ez a rendelkezés ismét lehetetlen helyzetbe hozza a tankönyvkiadókat, mert az Oktatási Hivatalnak túl sok időt hagy a rendelések továbbítására, így teljesíthetetlenné válik a könyvek kiszállítása tanévkezdésig.

Címlapról ajánljuk

A sportdiplomáciánkban és a kimagasló Eb-szereplésben bízhatunk – korábbi kézikapitány az olimpiáról

Nagy szükség lesz a nemzetközi szövetség jóindulatára és reális helyzetértékelésére, akkor lehet abban reménykedni, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatott megkapja a szabadkártyát a jövő évi vb-re – mondta az InfoRádióban Hajdu János. Mint fogalmazott, jó lenne nyerni egy kis időt, mert jó játékosokból áll a magyar csapat, és ha kedvező döntés születik, akkor vb-meccsek is bekerülhetnének a fejlesztő programba.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×