Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

A kamara szerint veszélybe kerülhet a betegellátás

Az egészségügyi dolgozók bérhelyzetének rendezését, és szakmai előmenetelük támogatását kérte a döntéshozóktól a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöksége a köztestület Budapesten tartott nagygyűlésén.

A kamara elnöke azt mondta: ha a problémákat nem rendezi rövid időn belül a kormány, akkor 5-10 éven belül veszélybe kerülhet a betegellátás.

Balogh Zoltán hangsúlyozta: egyre magasabb az egészségügyi szakdolgozók átlagéletkora, miközben az utánpótlás oktatása, továbbképzése, illetve a fiatalok pályán tartása egyre nehezebb.

A kamara elnöke a nagygyűlésen átadta az egészségügyi miniszternek a problémákat összefoglaló nyílt levelet.

A tárcavezető beszédében hangsúlyozta: ahhoz, hogy a szakdolgozók munkáját megfelelően megbecsüljék, fenntarthatóvá kell tenni az egészségügyi rendszert.

Horváth Ágnes elismerte, hogy a munkavégzés feltételei nem mindenhol megfelelőek, felhívta a figyelmet ugyanakkor arra, hogy a körülmények javítására uniós források állnak rendelkezésre.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×