Infostart.hu
eur:
382.01
usd:
325.21
bux:
124575.35
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Az Állami Számvevőszék vizsgálja a pécsi beruházást

Vizsgálatot indít az Állami Számvevőszék a pécsi önkormányzatnál a város 2010-es Európa Kulturális Fővárosa programjának nagyberuházásai kapcsán. A vizsgálat vezetője az InfoRádióban elmondta: nagyon sok probléma merült fel a programmal kapcsolatban.

Vizsgálatot indít az Állami Számvevőszék a pécsi önkormányzatnál a város 2010-es Európa Kulturális Fővárosa programjának beruházásai ügyében.

Az Állami Számvevőszék munkatársa az InfoRádióban elmondta: korábban több probléma is a beruházás ügyében, ezért határozott az ellenőrzésről a testület elnöke.

Hollmann Magdolna hozzátette: közpénzek felhasználása ügyében nem merült fel visszaélés gyanúja. Szólt arról is, hogy a tervek szerint a pályázat benyújtásától egészen a tender 2007-es lezárásáig tartó folyamat egészét tekintik át.

Hanganyag: Molnár Anikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Equilor: három kamatvágás lehet idén, egy még a választások előtt

Equilor: három kamatvágás lehet idén, egy még a választások előtt

2026-ra 3,5 százalékos éves átlagos infláció mellett 2 százalékos gazdasági növekedést várnak az Equilor elemzői. Az elemzők erre az évre három kamatvágást várnak a Magyar Nemzeti Bank részéről, az elsőt márciusra – mondta az InfoRádióban az Equilor vezető elemzője, Aradványi Péter.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×