Infostart.hu
eur:
361.67
usd:
310.89
bux:
131456.49
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik

Magyar-horvát-szerb államfői csúcs Kölkeden

A magyar-horvát-szerb határ menti területek fejlesztésének összehangolásáról tárgyalt a három ország államfője a Kölkedi Nagyréten.

A megbeszélések után Sólyom László államfő hangsúlyozta: ezen a területen átfogó vízgazdálkodást kell folytatni, és el kell érni, hogy a tájegység mindhárom országban azonos védettségi státust kapjon.

Az Északkelet-Baranyában és Bácskában található Felső-Duna völgy területe természetes határral érintkezik a Magyarországon található Duna-Dráva Nemzeti Parkkal.

Borisz Tadics szerb elnök a tárgyaláson azt javasolta, hogy a három elnök írjon alá egy együttműködési szerződést egymás megsegítéséről a természetvédelmi katasztrófák esetén.

A horvát államfő úgy fogalmazott: ez a természetvédelmi terület nemcsak a három ország, hanem egész Európa számára fontos.

Sólyom László májusi horvátországi látogatásán javasolta Sztjepan Meszicsnek, hogy a Felső-Duna völgy védelme és fejlesztése váljék közös magyar-horvát-szerb projektté.

Címlapról ajánljuk
Karácsony Gergely a budapesti olimpiáról: ha megállapodunk a kormánnyal, az emberek meggyőzése lesz hátra

Karácsony Gergely a budapesti olimpiáról: ha megállapodunk a kormánnyal, az emberek meggyőzése lesz hátra

Minden korábbinál határozottabban kiállt a budapesti olimpiai és paralimpiai rendezés mellett Karácsony Gergely. A főpolgármester a MOB közgyűlése után az InfoRádiónak adott interjúban egyértelművé tette, hogy a városhoz kell szabni a két kiemelt sporteseményt, nem fordítva, és hogy Budapesten kívüli helyszíneket is be lehetne vonni. Beszélt a szolidaritási adóról szóló egyeztetésekről és arról is, hogy a Fővárosi Közgyűlés hangvétele és munkája megváltozik.

Sulyok Tamás: célkeresztbe kerültem, de nem csupán én, az államfői intézmény is

Még a látszatát is kerülni kell a nem jogállami megoldásoknak Sulyok Tamás államfő szerint, akivel interjú jelent meg. „Teljesen világossá vált számomra, hogy komoly politikai igény jelent meg a köztársasági elnöki alkotmányos funkciójának újraértelmezésére.”
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Újabb fenyegetések jöttek Trumptól - Mi történik a tőzsdéken?

Újabb fenyegetések jöttek Trumptól - Mi történik a tőzsdéken?

Az iráni helyzet körüli fejlemények továbbra is jelentősen befolyásolják a hangulatot a piacokon. Hétvégén Donald Trump újabb fenyegetéseket intézett az ország felé, mondván, hogy ketyeg az óra Irán számára, és semmi nem fog belőlük maradni, ha nem sikerül gyorsan megállapodni. A gond csak az, hogy a két fél közötti tárgyalásokban továbbra sem látszik érdemi előrelépés. A tőzsdéken viszont romlik a hangulat a feszültségek kiújulása miatt, Ázsiában határozott esést lehetett látni a ma reggeli kereskedésben, és Európában is gyengén kezdődik a hét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×