Infostart.hu
eur:
383.87
usd:
333.29
bux:
123682.43
2026. április 2. csütörtök Áron

Büntetőjogi felelősségre vonás 14 év alattiaknak?

Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium államtitkára csökkentené a büntethetőségi korhatárt. Kondorosi Ferenc hangsúlyozta: nem az a cél, hogy 12 évesekkel töltsék meg a börtönöket, de szerinte, fel kell lépni például az életellenes bűncselekmények elkövetői ellen.

A 14 évnél fiatalabb gyermekek Magyarországon nem büntethetők, sőt, velük szemben semmilyen eszközzel nem lehet fellépni. Õk évente csaknem 4000 bűncselekményt követnek el, ennek kétharmadát 12 és 14 év közöttiek.

Kondorosi Ferenc szerint különös figyelmet érdemelnek azok az esetek, amikor 12-13 éves fiatalok például egy társuk életére törnek. Hangsúlyozta: a jelenséget valahogy kezelni kellene. Nem feltétlenül börtönnel, hanem modern szociális, nevelési eszközökkel.

Elmondta azt is, hogy jelenleg is zajlik a Büntető törvénykönyv újragondolása, amelynek során ezzel a problémával is foglalkoznak a szakemberek. Hozzátette: világszerte kérdés a fiatalkorúak büntetőjogának reformja.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Deák András: bár komoly csapás érte az orosz olajexportot, Moszkva költségvetése az idei évre megvan

Deák András: bár komoly csapás érte az orosz olajexportot, Moszkva költségvetése az idei évre megvan

Két balti-tengeri kikötő és egy, a közelükben lévő hatalmas olajfinomító elleni tömeges ukrán dróncsapások okoztak jelentős veszteségeket Moszkvának, „kilőve” az orosz olajexport egy részét. A csapások jelentőségéről kérdezte az InfoRádió Deák Andrást, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézetének tudományos főmunkatársát, aki szerint az oroszoknak „az ölébe hullott” az iráni háború miatti olajár-emelkedés, így erre az évre várhatóan már nem lesz gondjuk.

„Brüsszel kéri a védett benzinár eltörlését, a kormány nemet mond” – Kormányinfó a kampányhajrában

„A közvélemény-kutató szakma halott” – mondta egy kérdésre válaszolva Gulyás Gergely. Jelentős érdeklődés övezte a Szabó Bence- és a Gundalf-ügyet, a védett ár körüli problémát, illetve más kampánytémákat is, 10 nappal a választások előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.02. csütörtök, 18:00
Makláry Ákos
görögkatolikus pap, a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének elnöke
Trump elhozná Iránban a földi poklot, repülőgép-hordozóra támadt a Forradalmi Gárda – Percről percre híreink a Közel-Keletről csütörtökön

Trump elhozná Iránban a földi poklot, repülőgép-hordozóra támadt a Forradalmi Gárda – Percről percre híreink a Közel-Keletről csütörtökön

Keleti parti idő szerint este 9-re hirdetett nyilvános beszédet Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke. A legtöbb várakozás azzal számolt, hogy a politikus be fogja jelenteni az Iránnal vívott háború lezárását. Más, pesszimista hangok azt sem tartották kizártnak, hogy a nyugati nagyhatalom távozik a NATO-ból. A valóság végül mindenkit meglepett, ugyanis Trump a háború folytatását és kemény csapásokat ígért a következő időszakra, bár hozzátette, hogy már „nagyon közel van” a konfliktus lezárása. Közben az iráni Forradalmi Gárda április 1-én támadást indított drónokkal több hullámban az Ománi-öbölben állomásozó USS Abraham Lincoln amerikai repülőgép-hordozó ellen. Nem tudni, hogy milyen eredménnyel zárult az akció, de a műholdképek szerint a hadihajó az Indiai-óceán felé mozdult. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×