Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Combinóról Combinóra két kilométeren át

Különleges rekordra készül a BKV csütörtökről péntekre virradó éjjel. A közlekedési vállalat felállítja mind a 40 Combinóját egymás után a Nagykörúton, hogy munkatársai az összes villamoson végigfuthassanak.

Elképzelhető, hogy csütörtök éjjel a Jászai Mari tértől egészen a Dob utcáig állnak majd sorban a Combino-villamosok Budapesten. A BKV-nak ugyanis összesen 40 ilyen járműve van, egy kocsi pedig 54 méter hosszú.

A vállalat elhatározta, hogy bekerül a rekordok könyvébe, méghozzá azzal, hogy munkatársai az összes villamoson végigfutnak. A táv így több mint 2,1 kilométer hosszú lesz - mondta el az InfoRádióban a közlekedési vállalat szóvivője.

A járművek eltolással állnak majd fel, azaz minden második villamos lesz csak ugyanazon a sínen, a végeik pedig összeérnek, a futók így átugrálhatnak egyikről a másikra - közölte Kiricsi Karola.

A BKV Előre sportolóinak nem kell sietniük, ugyanis előttük még senki sem csinált ilyet, azaz a kísérlet nem a gyorsaságtól lesz rekord.

Úgy tűnik, a közlekedési vállalat sok mindenre képes azért, hogy felhívja magára a figyelmet. Nemrég azt jelentették be, hogy hamarosan a hozzájuk fordulóknak személyre szabott közlekedési tanácsokat adnak, például azt, hogy mennyi ideig tart eljutni a főváros egyik pontjából egy másikba, ha valaki a tömegközlekedést választja.

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Kaposváron: nagy nemzeti összefogásra lesz szükség, hogy Magyaroszágot kívül tartsuk a háborún

Orbán Viktor Kaposváron: nagy nemzeti összefogásra lesz szükség, hogy Magyaroszágot kívül tartsuk a háborún

Kaposváron tartottak újabb háborúellenes gyűlést, Orbán Viktor miniszterelnök és Lázár János építési és közlekedési miniszter volt a két főszereplő. Mindenki szorozza meg a gázszámláját hárommal, ez lenne, ha nem lenne rezsicsökkentés – mondta Orbán Viktor, aki szerint „ha Magyarországra egy brüsszelita kormány jön, akkor a gyerekeinket egyszer csak el fogják vinni a háborúba, és ott fognak állni fegyverben Ukrajnában.”
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×