Infostart.hu
eur:
359.3
usd:
308.86
bux:
130853.82
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia

A rendőrségi honlapon a Papp-bizottság jelentése

Feltették a rendőrség honlapjára a 2006. október 23-án, a fővárosban történt rendzavarásokkal összefüggő rendőri tevékenység vizsgálatára alakult, úgynevezett "Papp-bizottság" jelentését.

A bizottság egyhangúlag megállapította, hogy a 2006. október 22-24-én a fővárosban végrehajtott rendőri művelet keretében a csapaterős tevékenység alapvetően törvényes volt, de több elemében is szakszerűtlenségek mutatkoztak.

Az állami rendezvényekre érkezett delegációk biztosítása példás volt. A Budapesti Rendőr-főkapitányság által készített biztosítási terv azonban nem felel meg a követelményeknek. A BRFK az Astoriánál tartott nagygyűlés előkészítésében, tervezésében, és a biztosítás végrehajtásában nem kellő körültekintéssel és gondossággal járt el - olvasható a jelentés összegzésében.

A bizottság a lefolytatott vizsgálat során megállapította, hogy a rendőri műveletbe bevont személyi állomány döntő többsége a tartós, és nagyfokú leterheltség ellenére is szakszerűen teljesítette feladatait.

A védőfelszerelések mennyisége és minősége a REBISZ egységeinél elfogadható, a megyei rendőr-főkapitányságok csapatszolgálati alegységeinél hiányos.

A rendszeresen jelentkező szűkös költségvetési lehetőségek, és a takarékos gazdálkodás követelményei miatt a taktikai elemek gyakoroltatása, az alkalmazandó technikai eszközök kezelésének készségszintűvé válása hiányos.

A rendőri műveletben részt vevő személyi állomány nagyfokú leterheltsége és túlhajszoltsága, és a létszámproblémák következtében a szolgálati csoportok váltására nem kerülhetett sor. Ezek együttesen hozzájárultak az ismertté vált egyéni "rendőri túlkapások" bekövetkezéséhez.

A hatályos jogszabályok és belső normák betartásában - elsősorban magasabb vezetői, irányító parancsnoki szinten - elkövetett szakmai hibák hozzájárultak ahhoz, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság az eseményeket nem minden esetben tudta kellő mértékben uralni, és hatékonyan kezelni - összegezte a bizottság.

A teljes jelentést elolvashatja itt:

Címlapról ajánljuk
Kordonbontásba kezdett Magyar Péter a Karmelitánál, megnyitják a nagyközönség előtt
cikkünk frissül

Kordonbontásba kezdett Magyar Péter a Karmelitánál, megnyitják a nagyközönség előtt

„Magyarországon nincs helye kordonoknak, főleg nem közintézmények körül, amelyeket magyar emberek pénzéből építettek” – jelentette ki a kormányfő a Karmelita előtt. Vitézy Dávid is részt vett a bontásban, elmondta, 500 és 1000 milliárd forint között lesz a vári költekezés vége, eközben a magyar gyermekvédelemre, közlekedésre, vasútra sosem volt pénz. Magyar Péter bejelentést tett az épületek, illetve a beruházások további sorsáról is. Cikkünk frissül.

Bauer Bence: rossz, rosszabb és még rosszabb forgatókönyvek között választhat a német kancellár pártja

Egy évvel ezelőtt alakult meg az új szövetségi német kormány Friedrich Merz kancellár vezetésével. A hármas koalíció jövőjét és az előrehozott választások eshetőségét elemezte az InfoRádió Aréna című műsorában az MCC Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója. Bauer Bence szerint tartományi szinten az AfD további térnyerése erősen destabilizálná a szövetségi kormányzatot.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×