Infostart.hu
eur:
382.24
usd:
324
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Szonda: hibahatáron belül nőtt az MSZP támogatottsága

Csökkenő, de továbbra is jelentős Fidesz-előnyről számolt be a Szonda Ipsos.

A közvélemény-kutató intézet június közepén, 1.500 ember megkérdezésével készült felmérése szerint az MSZP-nek jelenleg másfél millió támogatója van, míg a Fidesznek 2,6 millió.

A biztos pártválasztók körében az ellenzéki pártnak 58, míg a szocialistáknak 29 százalékos támogatottságuk van.

A felmérés szerint az MSZP biztos szavazóinak száma egy százalékponttal nőtt, ez a hibahatáron belüli mérték. A Fidesz előnye 4 százalékponttal csökkent.

A kutatók szerint az MDF-re a népesség 5 százaléka rokonszenvezik, az SZDSZ 4 százalékos támogatottságot élvez.

A pártoktól távolságot tartók csoportjának mérete is több hónapja állandó, 40 százalékot ér el.

A Szonda Ipsos emlékeztet: ez meghaladja a négy, vagy nyolc évvel ezelőtt mért adatokat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
A cég, amely nem volt eladó, avagy hogyan védte meg magát a Mol, és vált regionális energiahatalommá

A cég, amely nem volt eladó, avagy hogyan védte meg magát a Mol, és vált regionális energiahatalommá

A Mol történetét gyakran sikersztoriként mesélik el. Növekedés, terjeszkedés, regionális jelenlét. De ez csak az egyik dimenzió. A mélyben egy sokkal izgalmasabb történet húzódik meg. Annak a krónikája, hogy hogyan tanulta meg egy posztszocialista olajvállalat megvédeni saját magát. Ez a cikk nemcsak azt mutatja meg, hogy kiket vásárolt fel a MOL, hanem azt is, miért nem tudták őt megvenni.

Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

A vevők eltolták vásárlási szándékaikat, amit megérez az autóipar, de ez az időszak arra jó volt, hogy letisztultak a technológiai kérdések – erről beszélt az Inforádió Aréna című műsorában Palkovics László mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×