Infostart.hu
eur:
358.57
usd:
306.29
bux:
130724.99
2026. május 14. csütörtök Bonifác

Fidesz: "A MÁV-nál kilóra veszik meg a szakszervezeti vezetőket"

A MÁV vezetése a több százezer forintos fizetésekkel akarja megvenni a vasúti dolgozók érdekeit képviselő szakszervezeti vezetők hallgatását - állítja Kontur Pál, a Fidesz Munkástagozatának elnöke. Hozzátette: pártja felszólítja a MÁV vezetőit, hogy hozzák nyilvánosságra a szakszervezeti vezetők béréről kötött titkos szerződéseket.

"Az új arisztokrácia a milliárdos kormány vezetésével lenéz bennünket munkásokat, alkalmazottakat" - mondta az InfoRádióban a Fidesz Munkástagozatának elnöke.

Kontur Pál hozzátette, ez nemcsak abból látszik, hogy a munkát terhelő adókat az egekig emelték, hanem abból is, hogy azt gondolják: nem a bérből és fizetésből élő munkásokat, alkalmazottakat kell méltóképpen megfizetni, hanem a szakszervezeti vezetőket kell "kilóra megvenni állami pénzen".

Teli zsebbel egy szakszervezeti vezető sem fog bérharcot és sztrájkot hirdetni, mert túl sok a vesztenivalója - közölte a politikus.

Titkos szerződések?

Kontur Pál elmondta: a MÁV elfogadhatatlan titkos szerződéseket kötött a szakszervezeti vezetőkkel a kiemelt fizetésért, akik eddig is 700-800 ezer forintot keresnek havonta, míg a vasúti dolgozók mindig kis keresetűek voltak, akik küzdöttek és küzdenek a megélhetésért.

A MÁV-vezérek úgy akarják elhallgattatni az egyre komolyabb megélhetési problémákkal küzdő munkásembereket, hogy megveszik a szakszervezeti főnökeiket - jelentette ki a Fidesz Munkástagozatának elnöke.

Elfogadhatatlannak tartják

Közölte: követelik, hogy hozzák nyilvánosságra a titkos szerződéseket, valamint azt, hogy az egyes szakszervezetek között hogyan osztották szét a számukra biztosított bértömeget.

Miközben a MÁV évről-évre hatalmas veszteségeket termel, szárnyvonalakat zárnak be és négy év alatt 11 ezer embert bocsátottat el, több százezres fizetéssel akarják megvenni a szakszervezeti vezetők hallgatását és együttműködését, ami a Fidesz és a párt Munkástagozata számára elfogadhatatlan - jelentette ki Kontur Pál.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az elemző már sejti, meddig ad esélyt a piac az új kormánynak

Az elemző már sejti, meddig ad esélyt a piac az új kormánynak

Trippon Mariann, a CIB Bank InfoRádiónak nyilatkozó vezető elemzője szerint szükség van egy, a piacok és a nemzetközi hitelminősítők számára is hiteles és reális makrogazdasági adatokon alapuló, középtávú költségvetési konszolidációs pálya felvázolására. Szerinte erősödő bizalom és mérsékelt növekedés felé tart a magyar gazdaság. Erre az évre 1,8 százalékos GDP-bővülést vár, az év második felében ugyanakkor gyorsulhat az infláció.

Republikon: több oka is van, hogy Budapest most egy ideig tiszás lesz

A fővárosban egy gyorsan változó politikai tér rajzolódik ki, ahol a pártpreferenciákat egyre inkább a rövid távú politikai kínálat, a vezetői hitelesség és az aktuális társadalmi kérdések alakítják. A Republikon elemzője, Fűzfa Csaba beszélt a részletekről az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×