Infostart.hu
eur:
384.4
usd:
327.53
bux:
0
2025. december 31. szerda Szilveszter

Lesújtó tapasztalatok a Balatonnál

Lesújtónak tartja a kétnapos balatoni ellenőrzéssorozat első eredményeit az ÁNTSZ Dél-dunántúli Regionális Intézetének igazgatója.

Brázay László elmondta: a ma vizsgált 103, északi parti egységből mindössze 42 volt, amelyben mindent rendben találtak.

A szakember közölte: volt olyan hely, ahol - annak ellenére, hogy előre bejelentették: nem szankcionálják a feltárt hiányosságokat - inkább nem nyitotta ki a boltot a tulajdonos vagy az üzemeltető.

A tiszti főorvos a leggyakrabban előforduló hiányosságként a szabálytalan tárolást, a jelöletlen élelmiszereket, a lejárt szavatosságú árukat, valamint a szakszerűtlen mosogatást említette.

Címlapról ajánljuk

A forint az év egyik sikervalutája lett, nem véletlenül

2025-ben nemcsak az elemzők grafikonjain, hanem a pénztárcákban is érzékelhető volt az árfolyamok mozgása. A forint az év egyik legjobban teljesítő valutája lett, miközben a rubel és a svéd korona is látványosan erősödött. A háttérben eltérő gazdaságpolitikai utak, de meglepően hasonló eredmények álltak. Ez a cikk azt mutatja meg, hogyan és miért jutalmazta a piac a fegyelmet.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×