Infostart.hu
eur:
385.73
usd:
328.01
bux:
111204.17
2025. december 30. kedd Dávid

Orbán: vizsgálóbizottságot az erőszakoló rendőrök ügyében!

A Fidesz vizsgálóbizottságot kezdeményez az Egymásért Egy-Másért Alapítvány és a fiatal lány megerőszakolásával vádolt rendőrök ügyében - jelentette be Orbán Viktor pártelnök.

Mindkét ügyben a tisztán látás érdekében szükséges a parlamenti bizottság felállítása - közölte a politikus.

Az ellenzéki vezető hangsúlyozta: a fiatal lány megerőszakolásával vádolt rendőrök ügyében ki kell vizsgálni, hogy rendkívüli esetről van-e szó, vagy korábban is történt már ilyen, illetve fel kell tárni, milyen "erők működnek a háttérben".

Hozzátette: fel kell tárni az "eltussolási kísérleteket" és azt, milyen "erők működnek a háttérben".

Orbán Viktor szerint aggasztó a rendőrség mai állapota, ezért rendet kell rakni.

A rendőrség irányítása politikai kérdés, a mostaniak közül akár egy eset is elég lenne a rendőrség vezetőinek távozásához - tette hozzá.

Ma nem hatalomgyakorlás, hanem hatalmaskodás van - jelentette ki a Fidesz elnöke.

Az emberek tanulékonyak: ha azt látják, hogy akinek hatalma van, az hazudhat, lophat, csalhat és becsületszavára bejelentheti, az adócsökkentés kormánya lesz, aztán adót emel, akkor előbb-utóbb más embereknek is eszébe jut, miért kellene betartani a törvényeket, miért ne lehetne azt tenni, ami hatalmában áll. "Fejétől bűzlik a hal" - fogalmazott a pártelnök.

Varjú László szocialista országgyűlési képviselő közölte: az MSZP támogatja a Fidesz kezdeményezését a vizsgálóbizottságok felállítására.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Berobbanások, visszavonulások, kilépések, botrányok – a legnagyobb belpolitikai események 2025-ben

Berobbanások, visszavonulások, kilépések, botrányok – a legnagyobb belpolitikai események 2025-ben

Bár országgyűlési választást csak 2026 tavaszán tartanak Magyarországon, a mögöttünk hagyott év jelentős része már az intenzív kampány jegyében zajlott. A következő szűk fél órában igyekszünk összefoglalni a két legnagyobb párt, vagyis a Fidesz és a Tisza küzdelmeit, de beszámolunk Gyurcsány Ferenc és a Momentum visszalépéséről is. Foglalkozunk a kormány és a főváros politikai csörtéivel, és a legnagyobb horderejű belpolitikai botrányokkal is. A közélet mellett természetesen a haszonállatokat és a szőlőültetvényeket pusztító járványokról is szót ejtünk.
Remek a hangulat a tőzsdéken

Remek a hangulat a tőzsdéken

Gazdasági adatok tekintetében ma este jöhetnek izgalmak, hiszen az amerikai jegybank este teszi közzé legutóbbi ülésének jegyzőkönyvét, melyből akár a jövőben várható kamatpályára vonatkozóan is kiolvashatnak információkat a befektetők. A Fed legutóbb 25 bázisponttal csökkentette az irányadó kamatot, a várakozások szerint ez 2026-ban is folytatódhat, főleg úgy, hogy májusban lejár Jerome Powell elnöki mandátuma, akinek a helyére jó eséllyel olyan szakember ül majd, aki nyitottabb a további monetáris lazítás irányába. A tőzsdéken iránykerest láthattunk a kereskedés első óráiban, később egyre jobb lett a hangulat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×