Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Mennyit kell majd fizetni a gyümölcsökért?

Banki adósságaik átütemezését kérik azok a gyümölcstermesztők, akik a múlt heti fagy miatt kilátástalan helyzetbe kerültek - mondta az InfoRádiónak a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet alelnöke. Lux Róbert hozzátette, hogy uniós támogatásra is szükségük lesz, mert a hazai kárenyhítési alapot a nehéz anyagi helyzetben lévő gazdák nem tudták feltölteni.

A múlt heti fagy miatt a gyümölcstermesztők 2008 őszén kaphatnak legközelebb pénzt, ám addig is művelniük kell a gyümölcsöst - mondta a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet alelnöke. Lux Róbert hangsúlyozta: 50-70 évente van ilyen jelentős tavaszi fagy.

A Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet alelnöke kiemelte: az idei és jövő évi művelési költségeket fedező kárenyhítést várnak, és ebben a kormányzati szerepvállalás mellett uniós forrásokra, valamint a fejlesztési hitelek átütemezésére is szükségük lesz a gyümölcstermesztőknek

A kárenyhítési alapban lévő összeg nem elég, hiszen 300-400 millió forint gyűlt össze - emelte ki Lux Róbert.

Hozzátette: az alap csak több év alatt töltődik fel annyira, hogy a károkat ténylegesen enyhíteni lehessen belőle.

A Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet alelnöke elmondta, nincsenek olyan helyzetben a gazdák, hogy jelentős összeget fizessenek be a kárenyhítési alapba.

Lux Róbert szerint nem várható, hogy a fagy okozta károk miatt drágább lesz a gyümölcs, hiszen Európában nincs hiány.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

Lefelé húzza a világot a geopolitikai bizonytalanság – de mi a helyzet Magyarországgal?

2026-ban csökkenő, 2027-ben stagnáló globális növekedés várható a világgazdaságban az OECD előrejelezése szerint A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet friss prognózisáról Szigethy-Ambrus Nikolettát, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte az InfoRádió.

A hőség ezt hozta ki a budapestiekből – fotók

A hőségriadó stabilan megjelenik a híradásokban: jönnek a fürdőzős fotók és az is elmaradhatatlan információ, hogy a villamosenergia-hálózat mennyire bírja a kiképzést?
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×