Infostart.hu
eur:
385.05
usd:
328.69
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Májustól emelkednek a helyközi autóbusz viteldíjak

Május elsejétől négy százalékkal emelkednek a helyközi autóbusz viteldíjak - mondta az InfoRádiónak Fajcsák Lajos, a Volánbusz kereskedelmi és forgalmi igazgatója. Hozzátette, hogy a tarifák emelkedése mellett a kedvezmények mértéke is változik.

Négy százalékkel emelkednek május elsejétől a Volán társaságok viteldíjai - közölte Fajcsák Lajos. A Volánbusz kereskedelmi és forgalmi igazgatója kiemelte: a módosítás valamennyi bérletet érinti.

A diákkedvezmény is változik - mondta Fajcsák Lajos. Kifejtette: A bérleteknél a 86 százalékos kedvezmény helyett az általános és középiskolások 90, az egyetemisták 67,5 százalékos kedvezményt vehetnek igénybe, míg a jegyeknél a jelenlegi 67,5 százalékos kedvezmény 50 százalékosra csökken.

Módosulnak a távolsághatárok is - közölte a Volánbusz kereskedelmi és forgalmi igazgatója. Hangsúlyozta, hogy ötven kilométerig öt, azon fölül tíz kilométerenkénti megosztást vezetnek be.

Májustól azonosak lesznek a MÁV és a Volán tarifái - tette hozzá Fajcsák Lajos.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×