Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

Igazi horror a magyar filmben

Állatkínzás miatt feljelentést tett egy állatvédő egyesület, mert Toepler Zoltán Álszent című kisjátékfilmjének egyik jelentében a vízbe fojtanak egy macskát. A rendőrség megindította a büntetőeljárást.

A Herman Ottó Magyar Országos Állat- és Természetvédő Egyesület az indoklásában súlyos társadalomellenes cselekedetnek nevezte a történteket.

Emlékeztetnek arra, hogy az állatvédelmi törvény alapján kizárólag az állományszabályozás, a gyógyíthatatlan betegség, a sérülés, a fertőző betegség terjedésének megakadályozása, valamint tudományos célú kutatás miatt lehet megölni állatot, de akkor is csak úgy, hogy az a lehető legkisebb szenvedéssel járjon.

Toepler Zoltán filmrendező elmondta: egy 2003-ban készült amatőr felvételt használt fel a filmjében, amelynek célja a provokáció volt.

Hozzátette: nem történt bűncselekmény, mert a felvétel azelőtt készült, hogy az állatkínzást bűncselekménnyé nyilvánították volna.

A rendező ugyanakkor hangsúlyozta: elítéli azokat, akik érző lényeket kínoznak, de nem ítéli el az operatőrt, aki megörökít egy ilyen eseményt.

Az Álszent című film különdíjat kapott a 38. Magyar Filmszemlén a szöveg és kép formabontó használatáért, valamint egy szakrális téma szokatlan, újszerű feldolgozásáért.

Címlapról ajánljuk

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Tisza-kormány: zajlik a kormányülés, több kormánytag is megszólalt a hőség miatt

Tisza-kormány: zajlik a kormányülés, több kormánytag is megszólalt a hőség miatt

Újabb szakaszába lépett a Tisza-kormány államigazgatási átalakítása: a Magyar Közlönyben egyszerre 83 személyi változást hirdettek ki a minisztériumok helyettes államtitkári szintjén, miközben hét új főispán is kinevezést kapott, és nagyköveti, valamint közmédiai vezetői cserék is körvonalazódtak. A pénteki napot emellett az uniós források felszabadítását célzó törvény aláírása, gazdasági bejelentések, költségvetési tervek és több jelentős politikai döntés is meghatározta. Háromnapos, informális kihelyezett kormányülést tart a Tisza-kormány Pilisszentkereszten, az eseményről érkező hírekről folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×