Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma

Persányival együtt távozik az államtitkára is

Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter távozásával egy időben távozik posztjáról a vízügyi szakállamtitkár, Varga Miklós is.

A tárca szóvivője a személyi változás okáról csak annyit mondott: Varga Miklós már régóta fontolgatta nyugdíjba vonulását, és most látta elérkezettnek az időt erre.

R. Bakonyi Ágnes hozzátette: az új államtitkár kinevezése már Fodor Gábor feladata lesz, aki májusban áll a tárca élére.

A szóvivő az InfoRádiónak a Rába fokozott habzásával kapcsolatos érdeklődésére elmondta: a szennyező jennersdorfi bőrgyár vízjogi engedélyének visszavonása a távozó Persányi Miklós korábbi ultimátuma értelmében május 1-jén lenne aktuális.

A tárca leköszönő vezetője ezzel kapcsolatban dokumentációt állít össze Fodor Gábornak, a vízügyi tárca várományosának. Az osztrák környezetszennyezés kezelése a továbbiakban már az ő döntésén múlik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Ezeket is megörökölte az új parlament az előző ciklusból

Az újonnan megválasztott Országgyűlés tárgysorozatában automatikusan három visszaküldött törvény marad az előző ciklusból, ezek közül egy ciklusokon át öröklődő, 2017-ben benyújtott jogszabály a legrégebbi.
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×