Infostart.hu
eur:
362.22
usd:
310.6
bux:
151486.35
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

Göncz elégedett a magyarigazolványokkal

A külügyminiszter szerint jól működik a magyarigazolványok rendszere, ezért felesleges a dokumentumokat ötévenként megújítani. Göncz Kinga a Magyar Televízió reggeli műsorában azt mondta: az igénylések üteme mára lelassult, a rendszerhez pedig csak pozitívumok kötődnek.

A külügyi tárca vezetője arról is beszélt, hogy eddig mindössze néhány ezret adtak ki a nemzeti vízumból, ami - szerinte - elsősorban a Kárpátalján, illetve a Vajdaságban élő magyarok számára lesz fontos, ha Magyarország csatlakozik a schengeni térséghez.

Göncz Kinga emlékeztetett: az uniónak eleinte voltak fenntartásai, de végül elfogadta a nemzeti vízumot.

A kormány a múlt héten döntött úgy, hogy a jövőben korlátlan ideig lesznek érvényesek az eredetileg 5 évre szóló magyarigazolványok. A változásokhoz törvénymódosításra van szükség.

Címlapról ajánljuk

Havasi Bertalan: a Fidesznek ehhez semmi köze

A Fidesznek semmi köze a Navracsics Tibor és Ferencz Orsolya által indított, Polgári Demokraták nevű kezdeményezéshez – mondta az InfoRádióban az ellenzéki párt kommunikációs igazgatója. Havasi Bertalan szerint egyébként nincs is túl nagy igény arra a párbeszédre, amit az ötletgazdák szorgalmaznak. Válaszolt arra a kérdésre is, hogy van-e esély a Fideszben pártszakadásra.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×